Μουρίνιο: Καλό το 3-0, αλλά δεν έχει τελειώσει τίποτα

Ο Πορτογάλος τεχνικός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ρίχνει τους τόνους μετά το πρώτο ματς με τη Σεντ Ετιέν

Σαφές προβάδισμα πρόκρισης στους “16” του EuropaLeague απέκτησε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, μετά το 3-0 επί της Σεντ Ετιέν στο “Ολντ Τράφορντ”, αλλά ο Ζοζέ Μουρίνιο υποστηρίζει πως τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμα.

Σε δηλώσεις του ο Πορτογάλος τεχνικός τόνισε: «Το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό, ειδικά μετά από ένα πρώτο ημίχρονο στο οποίο δεν παίξαμε ιδιαίτερα καλά. Εμφανιστήκαμε αρκετά… χαλαροί, με έλλειψη συγκέντρωσης.

Δεν ήμουν χαρούμενος με αυτό, φυσικά το πρώτο ημίχρονο θα μπορούσε να είναι 1-1. Καλό αποτέλεσμα μεν το 3-0 αλλά για μενα δεν έχει τελειώσει τίποτα.

Έχοντας βιώσει τόσες εμπειρίες στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, πιστεύω… στα πάντα! Πρέπει να πάμε εκεί, να αμυνθούμε καλά, να μην δεχθούμε γκολ και να προσπαθήσουμε να σκοράρουμε ώστε να τους βάλουμε σε δύσκολη θέση»