2 ΣΧΟΛΙΑ

Μεγάλη εμφάνιση και νίκη για την ΑΕΚ

Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση και πήρε τη νίκη με 35-30 επί του Δούκα-Το aek365 σας μετέδωσε live το ματς

750 παιχνίδια και Έλληνες LiveDealer στο mybet casino

Στην επάληψη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΑΕΚ και Δούκα για την 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Handball Premier, η ομάδα του Κώστα Τούτση πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και έφτασε στη νίκη με 35-30, κάνοντας την ανατροπή, αφού στο 15ο λεπτό, από όπου ξεκίνησε το ματς βρισκόταν πίσω με 4-8.

Η Ένωση έτσι πήρε μια σημαντική νίκη και συνέχισε την πορεία της για την είσοδό της στα πλέι οφ.

Το ματς

Η ΑΕΚ ξεκίνησε αρκετά δυνατά και αφού κατάφερε να μειώσει σε 7-10, στη συνέχεια έφερε το ματς στα ίσα. Η Ένωση έπειτα, ανέβασε περισσότερο την απόδοσή της και αφού περιόρισε τον Δούκα κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με προβάδισμα 2 γκολ (14-12).

Στην επανάληψη, η κυριαρχία της ομάδας του Κώστα Τούτση συνεχίστηκε. Έτσι, με εξαιρετική εικόνα σε επίθεση και άμυνα διατήρησε το προβάδισμα που έχτισε (26-21). Ο Δούκας δεν μπορούσε να αντιδράσει, με αποτέλεσμα η ΑΕΚ να φτάσει σε μια μεγάλη νίκη με 35-30.