V
0 ΣΧΟΛΙΑ

Κόλλησε στον Λαγκαδά ο Ηρακλής

Ήττα μετά από έξι νίκες για τον Γηραιό στην Γ' Εθνική - Όλα τα αποτελέσματα στην Γ' Εθνική

Σ' ένα κακό παιχνίδι το οποίο διεξήχθη σ' έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο η ΑΠΕ Λαγκάδα επικράτησε με 1-0 του Ηρακλή χάρη σε γκολ του Κοντεών στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Το Αιγάλεω επικράτησε 1-0 της ΑΕ Μυλοποτάμου που τελείωσε το παιχνίδι με 9 παίκτες και ανέβηκε στην τρίτη θέση του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Ο Εθνικός επικράτησε 1-0 του Διαγόρα Ρόδου στο δεύτερο ντέρμπι της αγωνιστικής στον 6ο όμιλο της Γ' Εθνικής και ανέβηκε στην δεύτερη θέση, έξι ολόκληρους βαθμούς πίσω από την Προοδευτική..

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

1ος όμιλος – 8η αγωνιστική
Δόξα Προσκυνητών-ΑΕ Διδυμότειχου 2-1
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Άρης Αβάτου 1-0
Ελπίς Σκουτάρεως-Αετός Ορφανού 2-1
Ορφέας Ξάνθης-Απόλλων Παραλιμνίου 0-1
Καβάλα-Νέστος Χρυσούπολης 0-0
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 0-1

2ος όμιλος – 13η αγωνιστική
Άρης Παλαιοχωρίου-Πιερικός 2-1
ΑΠΕ Λαγκαδά-Ηρακλής 1-0
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Καμπανιακός 1-0
Κιλκισιακός-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-1
Εδεσσαϊκός-Νάουσα 2-0
ΑΟ Καρδίας-Αγροτικός Αστέρας 1-1
ΑΕ Καρίτσας-Μακεδονικός 1-0
Ρεπό: Αλμωπός Αριδαίας

3ος όμιλος – 11η αγωνιστική
Σκουφάς Κομποτίου-Νέος Αμφίλοχος 0-1
Αστέρας Παραποτάμου-Θεσπρωτός 0-3
Εθνικός Φιλιππιάδας-ΑΕ Λευκίμμης 0-2
Πανλευκάδιος-Δόξα Κρανούλας 1-1
Μακεδονικός Φούφα-Καστοριά 1-0
ΑΕΠ Καραγιαννίων-Ερμής Αμυνταίου 0-3
Ρεπό: Τηλυκράτης Λευκάδας

4ος όμιλος – 11η αγωνιστική
Οπούντιος Μαρτίνου-Ολυμπιακός Βόλου 0-1
ΑΟ Σελλάνων-Ρήγας Φεραίος 2-1
Αχιλλέας Φαρσάλων-Αστέρας Ιτέας 0-5
ΓΣ Αλμυρός-ΝΠΣ Βόλος 0-2

Θήβα-Διγενής Νεοχωρίου 4-0
Νίκη Βόλου-ΑΠΟΚ Βελούχι 6-0
Ρεπό: Αμβρυσσέας Διστόμου

5ος όμιλος – 8η αγωνιστική
Αχαϊκή-Τσικλητήρας Πύλου 0-1
Ζάκυνθος-Παλληξουριακός 2-0
Λεωνίδιο-Πανηλειακός 0-2
Καλαμάτα-Παναρκαδικός 0-0
Αστέρας Αμαλιάδας-ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Αστέρας Βλαχιώτη-Διαγόρας Βραχνέικων 3-2

6ος όμιλος – 8η αγωνιστική
Ρόδος-Προοδευτική 0-1
Ιάλυσος-ΑΟ Λουτράκι 1-1
Κερατσίνι-ΑΟ Ζευγολατιού 3-0
Πέλοπας Κιάτου-Ιωνικός 1-1
Εθνικός-Διαγόρας Ρόδου 1-0
Ρεπό: Ασπρόπυργος

7ος όμιλος – 8η αγωνιστική
Παναργειακός-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής Αναβολή
Πανθηραϊκός-Θύελλα Ραφήνας 0-0
Τριγλία Ραφήνας-Αήττητος Σπάτων 2-1
Ένωση Ερμιονίδας-Χαλκίδα 1-2
Αιολικός-Ερμής Κιβερίου (15:30)
Ρεπό: Ταμυναϊκός

8ος όμιλος – 8η αγωνιστική
Κηφισιά-Ηρόδοτος 4-3
Φωστήρας-Ατσαλένιος 1-2
Αιγάλεω-ΑΕ Μυλοποτάμου 1-0
Ερμής Ζωνιανών-ΟΦ Ιεράπετρας 0-0
Άγιος Ιερόθεος-Ηλυσιακός 1-0

 

ΣΧΟΛΙΑΑΡΘΡΟΥ
ΣΧΟΛΙΟΣΟΥ
ΕΠΟΜΕΝΟ