Έχασε και από την Μπέτις μέσα στο Ριαθόρ με 0-1

750 παιχνίδια και Έλληνες LiveDealer στο mybet casino

ΠΡΙΜΕΡΑ 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΛΑΚΟΡΟΥΝΙΑ - ΜΠΕΤΙΣ 0-1

ΓΗΠΕΔΟ: Ριαθόρ

Όγδοο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη για την Ντεπορτίβο. Η αλλαγή του προπονητή (ήρθε ο Ζέεντορφ) δεν έφερε αλλαγή στην ομάδα η οποία έχασε και από την Μπέτις και παραμένει στην προ-τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και σε δύσκολη θέση όσον αφορά την παραμονή.

Πολύ γρήγορο ματς στα πρώτα λεπτά. Με... ενδιαφέρουσες φάσεις μπροστά και από τις δύο εστίες.

Η αρχή στο 5' με το σουτ του Χοακίν το οποίο απέκρουσε ο Ρούμπεν. Η απάντηση για την Ντεπορτίβο ήρθε στο 10' τη κεφαλιά του Λούκας. Ο Γκουαρντάντο σημάδεψε το δοκάρι στο 12' με ωραία προσπάθεια στη σημαντικότερη ευκαιρία της Μπέτις. Στο 25' η μπάλα έμεινε για ώρα στη περιοχή του Αντάν αλλά δεν καταγράφηκε φάση. Στο 40' στην τελευταία αξιοσημείωτη φάση του α' μέρους, η Ντεπορτίβο γέμισε παίκτες της την περιοχή της Μπέτις αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει. H Ντέπορ "φωνάζει" και για πέναλτι σε χέρι του Φράνσις στο 41' μετά από κεφαλιά του Μπακάλι!

Tην πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο β' μέρος είχε η Μπέτις με το χτύπημα φάουλ του Χοακίν το οποίο έβγαλε πολύ δύσκολα ο Ρούμπεν! Το γκολ όμως για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 54'. O Ζούνιορ γύρισε από τα αριστερά προς την μεγάλη περιοχή και ο Μορόν πετάχτηκε και με πλασέ εν κινήσει έκανε το 0-1. Μετά το 70' συνήλθε η γηπεδούχος ομάδα. Και απείλησε με το σουτ του Αντόνε στο 71' και το φάουλ του Καρτάμπια ένα λεπτό μετά. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Ζέεντορφ έκανε πολλά γεμίσματα προς την αντίπαλη περιοχή αλλά δεν κατάφερε να γίνει απειλητική. Ένα συρτό σουτ του Μπόρχες στο 91' πέρασε άουτ στη τελευταία φάση του ματς.

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ: Ρούμπεν, Μποβέντα, Λουιζίνιο, Χουάνφραν, Αλμπεντόσα, Κρον-Ντέλι(78' Μοσκέρα), Μπακάλι(61' Καρτάμπια), Βαλβέρδε(18' Mπόρχες), Αντριάν, Λούκας, Αντόνε

ΜΠΕΤΙΣ: Αντάν, Μαντί, Ζόρντι Αματ, Μπαρτρά, Φίρπο, Χοακίν, Γκουαρντάντο(83' Χάβι), Μπουντεμπού(64' Τέγιο), Ρουίθ, Μορόν(75' Λεόν), Γκιερέρο