Mybet Casino: 750+ παιχνίδια & φρουτάκια Novomatic
Αρμόδιος ρυθμιστής MGA. 21+. ΚΕΘΕΑ: 210 9237777

LA LIGA- 32η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΑΛΑΓΑ-ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: 1-2

Γήπεδο: Ροσαλέδα

Σκότωσε την πρώην του ο Ίσκο, που με ένα γκολ και μία ασίστ χάρισε τη νίκη στη Ρεάλ με 2-1 επί της  Μάλαγα. Στην 3η θέση ανέβηκε η Ρεάλ, τα τυπικά για τον υποβιβασμό της Μάλαγα.

Στο 2ο λεπτό το σουτ του Μπενζεμά πέτασε λίγο έξω, ενώ στο 16’ ο Ρομπέρτο έσωσε μετά  από κεφαλιά του Κόβασιτς. Στο 23’ ο Ρομπέρτο νίκησε τον Βάσκεθ σε μοναδικό τετ α τετ και στο 29’ ο Ίσκο με φοβερή εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1. Στο 32’ το σουτ του Ίσκο πέρασε λίγο έξω και στο 44’ ο Νάβας είπε όχι σε πλασέ του Ρολάν.

Και στο 63’ οι Βάσκεθ, Μπενζεμά και Ίσκο έκρυψαν την μπάλα, ο τελευταίος έδωσε έτοιμο γκολ στον Κασεμίρο που εξ επαφής πλάσαρε για το 0-2. Στο 80’ το σουτ του Κασεμίρο πέρασε μόλις έξω και  στο 90+3’ ο Ρολαν από κοντά έκανε το 1-2.

ΜΑΛΑΓΑ: Ρομπέρτο, Τόρες, Ροσάλες, Ρίτσα, Κάστρο, Μικέλ (71’ Ιβάν Ροδρίγκες), Ιτούρα, Λασέν (53’ Μπουένο), Αδριάν, Ιντέγε (78’ Λεστιέν), Ρολάν

ΡΕΑΛ: Νάβας, Βαγιέχο, Καρβαχάλ, Ράμος, Ερνάντες, Κασεμίρο, Ίσκο, (72’ Μαγιοράλ) Βάσκεθ, Ασένσιο (66’ Θεμπάγιος), Μπενζεμά, Κόβασιτς

ΧΕΤΑΦΕ-ΕΣΠΑΝΙΟΛ: 1-0

Γήπεδο: Αλφόνθο Πέρεθ

Στις νίκες επέστρεψε η Χετάφε που κέρδισε με 1-0 την Εσπανιόλ.

Στο 7ο λεπτό το σουτ του Ρεμί πέρασε ελάχιστα έξω, ενώ στο 11’ η κεφαλιά του Αμάτ πέρασε λίγο έξω. Στο 16’ ο Πάου Λόπεθ έσωσε μετά από βολέ του Φαΐρ και  στο 32’ το πλασέ του Πορτίγιο έφυγε μόλις έξω.

Η Χετάφε πίεσε στην επανάληψη κα ι στο 53ο λεπτό ο Νταμιάν Σουάρεθ με όμορφο σουτ έκανε το 1-0 ενώ στο 61’ αποβλήθηκε ο Φλαμινί. Η Εσπανιόλ πίεσε από εκεί και πέρα αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο γκολ.

ΧΕΤΑΦΕ: Γκουαΐτα, Νταμιάν Σουάρεθ, Καμπρέρα, Ντακονάμο, Μπρούνο Γκονζάλεθ, Πορτίγιο, Φαΐρ, Φλαμινί, Ρεμί (66’ Μόρα), Άνχελ, Αμάτ (86’ Αντούνες)

ΕΣΠΑΝΙΟΛ: ΠάουΛόπεθ, Ερμόσο, Ναβάρο, Ντιντάκ, Χουράδο (56’ Πιάτι), Νταρντέρ, ΝταβίντΛόπεθ, Σάντσεθ (65’ Γκρανέρο), Μελένδο (70’ ΣέρχιοΓκαρσία), Μορένο, Μπαπτιστάο

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΛΕΒΑΝΤΕ: 3-0

Γήπεδο: Wanda Metropolitano

Πλάκα έκανε στη Λεβάντε η Ατλέτικο καθώς την κέρδισε εύκολα με 3-0.

Μέτριο ματς στα πρώτα λεπτά, με τη Λεβάντε να απειλεί πρώτη στο 20’ με την κεφαλιά του Μαρτί που έφυγε έξω ενώ στο 32’ ο Κορέα άδειασε ουσιαστικά όλη την άμυνα της Λεβάντε και με όμορφο πλασέ έκανε το 1-0.

Και μα τη έναρξη της επανάληψης στο 47’ ο Βρσάλικο σέντραρε από δεξιά και ο Γκριζμάν με φοβερό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0.

Οι «ροχιμπλάνκος» πίεσαν κι άλλο και στο 77’ ο Κορέα σέντραρε από δεξια και ο Τόρες με όμορφο σουτ στην κίνηση διαμόρφωσε το 3-0.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Γοδίν, Βρσάλικο, Σάβιτς, Ερνάντες, Βιτόλο (78’ Χουανφράν), Σαούλ, Κόκε (62’ Γκάμπι), Γκαμεϊρό, Γκριζμάν (58’ Τόρες), Κορέα

ΛΕΒΑΝΤΕ: Όιερ, Λόπεθ, Καμπάσο, Ρομπέρ, Αμπέιντ (78’ Τσέμα), Καμπάνια, Μοράλες, Λέρμα, Σαντίκου (46’ Ίβι), Μαρτί, Ζάσον (46’ Μπάρντι)

ΕΪΜΠΑΡ-ΑΛΑΒΕΣ 0-1

ΓΗΠΕΔΟ: IPURUA

Στο ντέρμπι των Βάσκων, ένα γκολ στο πέμπτο λεπτό ήταν αρκετό για την Αλαβές, ώστε να φύγει νικήτρια από την έδρα της Έιμπαρ με σκορ 1-0. Σκόρερ ο Τζον Γκουιντέτι, ο οποίος γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο τα 26α γενέθλιά του και χάρισε τη σωτηρία στην ομάδα του.

Η Αλαβές ευτύχησε στη πρώτη καλή στιγμή της στο ματς, να προηγηθεί. Από τα αριστερά ο Σομπρίνο γύρισε την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής και εκεί βρισκόταν ο Γκουιντέτι που πλάσαρε για το 0-1. Η Έιμπαρ προσπάθησε να απαντήσει και στο 15’ ο Πέδρο Λεόν έπιασε δυνατό σουτ, εκτός περιοχής, αλλά ο Πατσέκο έδιωξε με γροθιές. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι ήθελαν να φτάσουν στην ισοφάριση, αλλά δεν μπορούσαν να βρουν διαδρόμους προς την εστία της Αλαβές, που κράτησε εύκολα το προβάδισμα μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου.  Στην επανάληψη, η Έιμπαρ έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο 67’ όταν ο Ορεγιάνα σέντραρε από τα δεξιά και ο Κίκε έπιασε τη κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια. Άλλη ευκαιρία η Έιμπαρ δεν έκανε και έτσι παραμένει χωρίς νίκη από τις 28 φεβρουαρίου, ωστόσο δεν κινδυνεύει με υποβιβασμό.

ΕΪΜΠΑΡ: Ντμίτροβιτς, Ρούμπεν Πένια, Ραμίς, Γιουνκά, Αρμπίγια, Ορεγιάνα (85' Αλέχο), Πέδρο Λεόν, Ινούι (78' Κάπα), Ντιόπ, Ντάνι Γκαρθία (70' Ζορντάν), Κίκε

ΑΛΑΒΕΣ: Πατσέκο, Λαγκουάρδια, Ροδρίγκο Έλι, Αγκουιρεγκαμπίρια, Ντουάρτε, Ιμπάι Γκόμεθ (80' Μουνίρ), Πεδράθα (73' Γουακάσο), Πίνα, Σομπρίνο (86' Αλέξις), Μάνου Γκαρθία, Γκουιντέτι