Απόλυτη ξεφτίλα για Φέγενορντ και Ζενίτ

Τεσσάρες δέχτηκαν οι δύο ομάδες από Τρέντσιν και Ντιναμό Μινσκ! ΕΔΩ ΟΛΑ τα ματς του Europa League

Mybet Casino: 750+ παιχνίδια & φρουτάκια Novomatic
Αρμόδιος ρυθμιστής MGA. 21+. ΚΕΘΕΑ: 210 9237777

EUROPALEAGUE-3ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ

Τρέντσιν-Φέγενορντ: 4-0

(Μάντσε 6’, 37’, 63’, Αζάνγκο 45’)

Κάζο ολκής για τη Φέγενορντ που έχασε με 4-0 μέσα στην έδρα της Τρέντσιν και βρίσκεται με το ενάμισι πόδι εκτός συνέχειας.

Η Τρέντσιν αιφνιδίασε τη Φέγενορντ ανοίγοντας το σκορ στο 6ο λεπτό με τον Μάντσε, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-0 στο 37’. Και μάλιστα στο 45’, ο Αζάνγκο έγραψε το 3-0. Η Φέγενορντ δεν υπήρχε στο γήπεδο και στο 63ο λεπτό ο Μάντσε έγραψε το 4-0

Ντινάμο Μινσκ-Ζενιτ: 4-0

(Νίκολιτς 12’, 66’, Κβαστσίνσκι 32’, Μπεγκούνοβ 41’)

Απόλυτη κηδεία για τη Ζενίτ που έχασε με 4-0 στην έδρα της Ντινάμο Μινσκ!

Στο 12ο λεπτό ο Νίκολιτς άνοιξε το σκορ για την Ντινάμο Μινσκ και μάλιστα στο 32΄ο Κβαστσίνσκι έκανε το 2-0. Το σοκ για τη Ζενίτ δεν σταμάτησε εκεί καθώς στο 41’ ο Μπεγκούνοβ έκανε το 3-0 και στο 66’ ο Νίκολτς έγραψε το 4-0.

Λουντογκόρετς-Ζρινίσκι: 1-0

(Μότσι 16’)

Μικρό προβάδισμα πρόκρισης για τη Λουντογκόρετς που κέρδισε με 1-0 τη Ζρινίσκι

Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Μότσι στο 16ο λεπτό.

Ούφα-Νίντερκορν: 2-1

(Ιγκμπούν 38’, Ομπλιάκοβ 63’-Τιλ 80’)

Όρθια για την πρόκριση έμεινε η Νιντερκορν από το Λουξεμβούργο, παρά την ήττα της με 2-1 από την Ούφα μέσα στη Ρωσία.

Η Ούφα άνοιξε το σκορ με τον Ιγκμπούν στο 38ο λεπτό και στο 63’ ο Ομπλιάκοβ έκανε το 2-0. Ωστόσο ο Τιλ με γκολ στο 80ο λεπτό κράτησε την Νίντερκορν μέσα στο κόλπο της πρόκρισης.

Χάποελ Χάιφα-Αταλάντα: 1-4

(Μπουζάλιο 7’-Χάτεμπουρ 18’, Σαπάτα 21’, Πάσαλιτς 65’, Μπάροου 86’)

Άλμα πρόκρισης έκανε η Αταλάντα που παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στην έδρα της Χάποελ Χάιφα, κέρδισε με 4-1 στο τέλος.

Η Χάποελ αιφνιδίασε την Αταλάντα καθώς στο 7ο μόλις λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Μπουζάλιο, αλλά στο 18’ ο Χάτεμπουρ έκανε το 1-1. Και μάλιστα στο 21’ ο Σαπάτα έκανε το 1-2 για τους Ιταλούς. Και μάλιστα στο 65’ ο Πάσαλιτς έγραψε το 1-3 ενώ στο 86’ ο Μπάροου διαμόρφωσε το 1-4.

Αλασκέρτ-Κλουζ: 0-2

(Τουκουντεάν 5’, 49’ πεν.)

Με το ένα πόδι στην επόμενη φάση η Κλουζ, που κέρδισε με 2-0 στην έδρα της Αλασκέρτ.

Η Κλουζ μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Τουκουντεάν ενώ ο ίδιος με πέναλτι στο 49’, έγραψε το 0-2.

Λειψία-Ουνιβερσιτάτ Κραϊόβα: 3-1

(Κονατέ 25’, Κούνια 77’, Πόουσεν 87’-Μάρτιτς 90+4’)

Η Λειψία καθάρισε εύκολα με 3-1 την Ουν.Κραϊόβα και έκανε άλμα πρόκρισης.

Ο Κονατέ άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό και στο 77’, ο Κούνια διπλασίασε τα γκολ των Γερμανών. Και στο 87’ ο Πόουλσεν διαμόρφωσε το 3-0 αλλά στο 90+4’ ο Μάρτιτς μείωσε στο 3-1 κι έδωσε κάποιες ελπίδες στην Κρϊόβα.

Μαριουπόλ-Μπορντό: 1-3

(Μίσνοβ 7’-Λαμπόρντε 33’, 37’, Τσουαεμί 49’)

Με το ενάμισι πόδι στην επόμενη φάση η Μπορντό του Πογέτ, που κέρδισε με 3-1 στη έδρα της Μαριουπόλ.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Μίσνοβ άνοιξε το σκορ για τη Μαριουπόλ αλλά στο 33’ ο Λαμπόρντε έφερε στα ίσα το σκορ. Και μάλιστα στο 37’ μετά από τραγικό λάθος του κίπερ των γηπεδούχων, ο Λαμπόρντε έβαλε την προβολή κι έκανε το 1-2. Και στο 49’ ο Τσουαεμί έγραψε το 1-3.

Τορπέντο-Κουκέσι: 5-2

(Κουκιανίντζε 3’, 15’, Μαρίν 28’, Κιμάντζε 31’, Καπανάντζε 86’-Χαρμπά 21’, Πλακού 89’ πεν.)

Ματσάρα ανάμεσα σε Τορπέντο και Κουκέσι με τους Γεωργιανούς να νικούν με 5-2.

Η Τορπέντο προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Κουκιανίντζε ενώ στο 15’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0. Η Κουκέσι μείωσε με τον Χαρμπά στο 21 αλλά στο 28’ ο Μαρίν έκανε το 3-1 και στο 31’ ο Κιμάντζε έγραψε το 4-1. Ο Καπανάντζε έκανε το 5-1 στο 86’ και τρία λεπτά μετά με πέναλτι ο Πλακού μείωσε σε 5-2.

Σίγκμα Όλομουτς-Καϊράτ: 2-0

(Σάντκι 21’, Πίλαρ 50’)

Νίκη με καθαρό σκορ, 2-0 για την Σίγκμα Όλομουτς κόντρα στην Καϊράτ Αλμάτι.

Η Όλομουτς άνοιξε το σκορ με τον Σλάντκι στο 21ο λεπτό και μάλιστα στο 38’ η Καϊράτ έχασε τον Σουγιουμπάγεβ με κόκκινη κάρτα. Έτσι οι γηπεδούχοι πίεσαν κι άλλο και στο 50’ ο Πίλαρ έγραψε το 2-0. Η αριθμιτική ισορροπία αποκαταστάθηκε στο 69ο λεπτό με την αποβολή του Βέπρεκ της Όλομουτς.

Σερίφ-Βάλουρ: 1-0

(Μπαντιμπανγκά 85’)

Όλα ανοιχτά ανάμεσα σε Σερίφ και Βάλουρ με τους Μαλδαβούς να επικρατούν με 1-0 μέσα στο Τιρασπόλ.

Το μοναδικό τέρμα του ματς πέτυχε ο Μπαντιμπανγκά στο 85ο λεπτό.

Γιαγκελόνια-Γάνδη: 0-1

(Ντέιβιντ 85’)

Απέδρασε με τη νίκη 1-0 από την έδρα της Γιαγκελόνια η Γάνδη, με τον Ντέιβιντ να πετυχαίνει το χρυσό γκολ στο 85ο λεπτό.

Νόρτζελαντ-Παρτιζάν: 1-2

(Ράσμουσεν 70’-Ρικάρντο 10’, Ζάκαριτς 64’)

Άλμα πρόκρισης για την Παρτιζάν που πε΄ρασε με 2-1 από την έδρα της Νόρτζελαντ.

Στο 10ο λεπτό η Παρτιζάν άνοιξε το σκορ με τον Ρικάρντο, ενώ ο Ζάκαριτς έκανε το 0-2 στο 64’. Η Νόρτζελαντ μείωσε με τον Ράσμουσεν στο 70ο λεπτό.

ΤΣΣΚΑ Σόφιας-Κοπεγχάγη: 1-2

(Μαυρίντες 15’-Βάβρο 64’, Κόντρο 74’ πεν.)

Αν και τα χρειάστηκε για μία ώρα περίπου, η Κοπεγχάγη έφυγε με τη νίκη από την έδρα της ΤΣΣΚΑ Σόφιας, καθώς επικράτησε με 2-1.

Στο 15ο λεπτό η ΤΣΣΚΑ άνοιξε το σκορ με τον Μαυρίντες, αλλά στο 41’ αποβλήθηκε ο Τσορμπατζίνσκι των Βούλγαρων. Έτσι οι Δανοί πίεσαν και ισοφάρισαν στο 64ο λεπτό με τον Βάβρο και ο Κόντρο στο 74’ με πέναλτι έκανε το 1-2.

Μπασακσεχίρ-Μπέρνλι: 0-0

Στο 0-0 κόλλησαν Μπασακσεχίρ και Μπέρνλι και όλα έμειναν ανοιχτά σχετικά με την αντίπαλο του Ολυμπιακού στην επόμενη φάση, εφόσον περάσουν οι «ερυθρόλευκοι».

Γκενκ-Λεχ Πόζναν: 2-0

(Μαλινόβσκι 44’, Σαμάτα 56’)

Τη νίκη με 2-0 πέτυχε η Γκε κ επί της Λεχ Πόζναν και απέκτησε σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης.

Η Γκενκ άνοιξε το σκορ με τον Μαλινόβσκι στο 44ο λεπτό και στο 56’ ο Σαμάτα έκανε το 2-0.

Μπεσίκτας-Λιντσερ: 1-0

(Μπάμπελ 8’)

Ισχνό προβάδισμα για την Μπεσίκτας που κέρδισε με 1-0 τη Λίντσερ μέσα στην Πόλη. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Μπάμπελ στο 8ο μόλις λεπτό.

Ολίμπια Λ.-Ελσίνκι: 3-0

(Ισά 38’, 60’, Κροναβέτερ 50 πεν.)

Πάρτι έστησε κόντρα στην Ελσίνκι η Ολίμπια Λιουμπλιάνιας, καθώς την κέρδισε με3-0.

Ο Ισά άνοιξε το σκορ στο 38’ και ο Κροναβέτερ με πέναλτι στο 50’ έγραψε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 60’ ο Ισά με ακόμη ένα γκολ κι ενώ στο 83 αποβλήθηκε ο Σρνιτς της Ολίμπιας.

Φίτεσε-Βασιλεία: 0-1

(Φαν Βολφσβίνκελ 90+3’)

Λύτρωση στο 90+3’ για τη Βασιλεία που κέρδισε με 1-0 στην έδρα της Φίτεσε. Ο Ρίκι Φαν Βολφσβίνκελ το χρυσό γκολ για τους Ελβετούς που συνεχίζουν να προβληματίζουν.

Ζόρια-Μπράγκα: 1-1

(Καραβάεβ 72’-Χόρτα 69’)

Στο 1-1 κόλλησαν Ζόρια και Μπράγκα και όλα μένουν ανοιχτά αναφορικά με την πρόκριση.

Η Μπράγκα άνοιξε το σκορ στο 69’ με τον Ρικάρντο Χόρτα αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Καραβάεβ έκανε το 1-1.

Κορκ Σίτι-Ρόζενμποργκ: 0-2

(Λεβί 22’, 44’)

Άλμα πρόρρησης για τη Ρόζενμποργκ που κέρδισε με 2-0 στην έδρα της Κορκ Σίτι.

Ο Λεβί έβαλε μπροστά στο σκορ τη Ρόζενμποργκ στο 22ο λεπτό και στο 44’ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 0-2.

Σάρπσμποργκ-Ριέκα: 1-1

(Χάλβορσεν 72’-Κβρζιτς 83’)

Ισοπαλία 1-1 απέσπασε η Ριέκα στην έδρα της Σάρπσμποργκ κι έχει τον πρώτο λόγο πλέον.

Η Σάρπσμποργκ άνοιξε το σκορ στο 72’ με τον Χάλβορσεν αλλά στο 83’ ο Κβρζιτς έκανε το 1-1.

Χάιντουκ Σπλιτ-Στεάουα: 0-0

Χωρίς σκορ έληξε το ματς της Χάιντουκ με τη Στεάουα και οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στο Βουκουρέστι.

Ρέιντζερς-Μάριμπορ: 3-1

(Μορέλος 5’, Ταβερνιέ 50’ πεν., Κουλιμπαλί 86’-Μπαϊντέ 40’)

Βήμα πρόκρισης για τη Ρέιντζερς που επικράτησε της Μάριμπορ με 3-1.

Η Ρέιντζερς άνοιξε το σκορ με τον Μορέλος στο 5ο μόλις λεπτό αλλά ο Μπαϊντέ ισοφάρισε στο 40’. Στο 50ο λεπτό ο Ταβερνιέ με πέναλτι έκανε το 2-1 και στο 86’ ο Κουλιμπαλί διαμόρφωσε το 3-1.

Χιμπέρνιαν-Μόλντε: 0-0

Στο 0-0 κόλλησαν Χιμπέρνιαν και Μόλντε και όλα έμειναν ανοιχτά σχετικά με την πρόκριση.

Σπαρτάκ Σουμπότιτσα-Μπρόντμπι: 0-2

(Κάιζερ 29’, Μουχτάρ 47’)

Μεγάλο διπλό με 2-0 πανηγύρισε η Μπρόντμπι στην έδρα της Σπαρτάκ Σουμπότιτσα.

Η Μπρόντμπι άνοιξε το σκορ με τον Κάιζερ στο 29ο λεπτό και στο 47’ ο Μουχτάρ έκανε το 0-2.

Νιου Σεντς-Μίντιλαντ: 0-2

(Ονουάτσου 9’, 27’)

Από απόψε στα πλέι οφ η Μίντιλαντ που κέρδισε με 2-0 στην έδρα της αδύναμης, Νιου Σεντς.

Η Μίντιλαντ άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό και στο 27’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2.

Λέγκια-Ντουντελάνζ: 1-2

(Καρλίτος 27’-Κουτουριέ 24’, Τουρπέλ 62’ πεν.)

Βόμβα μεγατόνων στη Βαρσοβία, με την Ντουντελάνζ από το Λουξεμβούργο να νικά με 2-1 μέσα στην έδρα της Λεγκια.

Η Ντουντελάνζ άνοιξε το σκρο με τον Κοουτουριέ στο 24’ αλλά τρία λεπτά μετά, ο Καρλίτος έκανε το 1-1 κι ενώ στο 44’ αποβλήθηκε ο Αστίθ της Λέγκια. Έτσι η Ντουντελάνζ πίεσε και έκανε το 1-2 στο 62ο λεπτό με το πέναλτι του Τουρπέλ.

Σλόβαν Μπρ.-Ραπίντ Βιέννης: 2-1

(Μποζίκοβ 29’, Μπα΄ρατς 49’ αυτ.-Σβαμπ 12’)

Όλα ανοιχτά ανάμεσα σε Σλόβαν και Ραπίντ με την πρώτη να νικά με 2-1 μέσα στην Μπρατισλάβα.

Η Ραπίντ άνοιξε το σκορ με τον Σβαμπ στο 12ο λεπτό αλλά στο 29’ ο Μποζίκοβ έκανε το 1-1. Καιστο 49’ η Σλόβαν έφερε τούμπα το ματς χάρις σε αυτογκόλ του Μπάρατς. Η Ραπίντ είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 84’ αλλά ο Αλάρ έχασε πέναλτι.