0 ΣΧΟΛΙΑ

Europa League: Preview 4ης αγωνιστικής

Ξεχωρίζουν τα Αρσεναλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Μπέτις-Μίλαν και Λάτσιο-Μαρσέιγ


Κρίσιμες αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα της τέταρτης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League.

Ξεχωρίζουν τα Λεβερκούζεν-Ζυρίχη, Σέλτικ-Λειψία, Φενέρμπαχτσε-Άντερλεχτ, Άρσεναλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Σπαρτάκ Μόσχας-Ρέιντζερς, Λάτσιο-Μαρσέιγ, Γκενκ-Μπεσίκτας, Κράσνονταρ-Σταντάρ Λιέγης και Ντιναμό Κιέβου-Ρεν.

Σε ό,τι αφορά στις κυπριακές ομάδες η ΑΕΚ Λάρνακας αντιμετωπίζει τη Λουντογκόρετς στη Βουλγαρία στη μάχη των ουραγών του πρώτου ομίλου, ενώ ο τρίτος του ογδόου ομίλου, Απόλλων Λεμεσού, φιλοξενεί την πρωτοπόρο Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

1ος Όμιλος
Λουντογκόρετς-ΑΕΚ Λάρνακας 22:00
Λεβερκούζεν-Ζυρίχη 22:00

1.Ζυρίχη 9 (5-2)

2.Μπάγερ Λεβερκούζεν 6 (9-7)

3.ΑΕΚ Λάρνακα 1 (3-6)

4.Λουντογκόρετς 1 (3-5)


2ος Όμιλος
Σέλτικ-Λειψία 22:00
Ρόζενμποργκ-Σάλτσμπουργκ 22:00

1.Σάλτσμπουργκ 9 (9-3)

2.Λειψία 6 (7-4)

3.Σέλτικ 3 (2-5)

4.Ρόζενμποργκ 0 (1-7)

3ος Όμιλος
Σλάβια Πράγας-Κοπεγχάγη 22:00
Μπορντό-Ζενίτ 22:00

1.Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 7 (4-2)

2.Σλάβια Πράγας 6 (2-1)

3.Κοπεγχάγη 4 (3-3)

4.Μπορντό 0 (2-5)

4ος Όμιλος
Φενέρμπαχτσε-Άντερλεχτ 17:50
Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Σπάρτακ Τρνάβα 22:00

1.Ντιναμό Ζάγκρεμπ 9 (8-2)

2.φενέρμπαχτσε 4 (5-6)

3.Σπάρτακ Τρνάβα 3 (2-4)

4.Άντερλεχτ 1 (2-5)

5ος Όμιλος
Άρσεναλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 22:00
Βόρσκλα-Καραμπάγκ 22:00

1.Άρσεναλ 9 (8-2)

2.Σπόρτινγκ Λισαβόνας 6 (4-2)

3.Βόρσκλα 3 (4-6)

4.Καραμπάγκ 0 (0-6)


6ος Όμιλος
Ολυμπιακός-Ντουντελάνζ 22:00
Μπέτις-Μίλαν 22:00

1.Μπέτις 7 (5-1)

2.Μίλαν 6 (5-3)

3.Ολυμπιακός 4 (3-3)

4.Ντουντελάνζ 0 (0-6)

7ος Όμιλος
Ραπίντ Βιέννης-Βιγιαρεάλ 19:55
Σπαρτάκ Μόσχας-Ρέιντζερς 19:55

1.Ρέιντζερς 5 (5-3)

2.Βιγιαρεάλ 5 (10-5)

3.Ραπίντ Βιέννης 3 (3-8)

4.Σπαρτάκ Μόσχας 2 (3-5)

8ός Όμιλος
Λάτσιο-Μαρσέιγ 19:55
Απόλλων Λεμεσού-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 19:55

1.Άιντραχτ Φρανκφούρτης 9 (8-2)

2.Λάτσιο 6 (6-6)

3.Απόλλων Λεμεσού 1 (3-6)

4.Μαρσέιγ 1 (4-7)


9ος Όμιλος
Γκενκ-Μπεσίκτας 19:55
Μάλμε-Σάρπσμποργκ 19:55

1.Γκενκ 6 (7-5)

2.Μάλμε 4 (3-3)

3.Σάρπσμποργκ 4 (5-5)

4.Μπεσίκτας 3 (5-7)

10ος Όμιλος
Ακίσαρσπορ-Σεβίλλη 19:55
Κράσνονταρ-Σταντάρ Λιέγης 19:55

1.Κρασνοντάρ 6 (4-3)

2.Σταντάρ Λιέγης 6 (5-7)

3.Σεβίλη 6 (12-3)

4.Ακισάρ 0 (1-9)

11ος Όμιλος
Αστάνα-Γιάμπλονετς 17:50
Ντιναμό Κιέβου-Ρεν 19:55

1.Αστάνα 5 (5-3)

2.Ντιναμό Κιέβου 5 (6-5)

3.Ρεν 3 (3-5)

4.Γιάμπλονετς 2 (4-5)

12ος Όμιλος
Βίντι-ΠΑΟΚ 19:55
ΜΠΑΤΕ-Τσέλσι 19:55

1.Τσέλσι 9 (5-1)

2.ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ 3 (4-7)

3.ΠΑΟΚ 3 (4-4)

4.Βίντι 3 (2-3)

ΣΧΟΛΙΑΑΡΘΡΟΥ
ΣΧΟΛΙΟΣΟΥ
ΕΠΟΜΕΝΟ