Μοιρασιά με γκολάρες στο «Μεστάγια» (VIDEO)

Στο 1-1 έμειναν Βαλένθια και Βαγιαδολίδ και συνεχίζουν σε απόσταση ενός βαθμού

LA LIGA-19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΑΛΕΝΘΙΑ-ΡΕΑΛ ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: 1-1

Γήπεδο: Μεστάγια

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Βαλένθια και Βαγιαδολίδ στην έδρα των «νυχτερίδων» και μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

Στο 6ο μόλις λεπτό το σουτ του Σολέρ πέρασε λίγο έξω, όπως και η κεφαλιά του Ροδρίγο στο 7’ και στο 17’ το πλασέ του Παρέχο κόντραρε σε σώματα. Στο 31’ ο Καλέρο πρόλαβε σωτήρια τον Σολέρ, ενώ στο 39’ ο Τσερίσεβ από κοντά δεν μπόρεσε να βρει τέρμα και στο 44’ ο Μασίπ έσωσε μετά από σουτ του Παρέχο.

Στο 48’ το νέο σουτ του Τσερίσεβ πέρασε λίγο έξω ενώ στο 52’ ο Καλέρο έκανε πέναλτι στον Μίνα, ο Ροδρίγο το εκτέλεσε αλλά ο Μασίπ έσωσε τη Βαγιαδολίδ. Ωστόσο στο 71ο λεπτό, ο Σολέρ έκανε από δεξιά το γύρισμα και ο Παρέχο με πλασέ από το πέναλτι έγραψε το 1-0. Ωστόσο στο 83ο λεπτό ο Αλκαράθ με απίθανη εκτέλεση φάουλ από 20 μέτρα, έκανε το 1-1.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Νέτο, Γκαράι, Γκάμπριελ, Πιτσίνι, Γκαγιά, Βας (56’ Κοκλέν), Παρέχο, Τσερίσεβ (87’ Λι Κανγκ Ιν), Σολέρ, Ροδρίγο, Μίνα (80’ Γκαμεϊρό)

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Μασίπ, Μογιάνο, Ολίβας, Καλέρο, Νάτσο Μαρτίνεθ, Κέκο (59’ Αντονίτο), Αλκαράθ, Τουαμί (65’ Μίτσελ), Βίγια (79’ Τσοπ), Πλάνο, Ουνάλ