Κόλλησε στο «Μοντιλίβι» η Αλαβές (VIDEO)

Η Αλαβές έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Τζιρόνα και η Ρεάλ έχει την ευκαιρία να την προσπεράσει

LA LIGA-19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΤΖΙΡΟΝΑ-ΑΛΑΒΕΣ: 1-1

Γήπεδο: Μοντιλίβι

Στο 1-1 έμεινε η Αλαβές με την Τζιρόνα και πλέον η Ρεάλ μπορεί να ανέβει στην τετράδα.

Η Τζιρόνα άνοιξε το σκορ με φοβερό γυριστό σουτ του Στουάνι στο 12ο λεπτό και στο 20’ ο Πατσέκο είπε όχι σε σουτ του Γκαρσία. Στο 34’ ο Μπόνο νίκησε τον Καλέρι σε μοναδικό τετ α τετ και στο αμέσως επόμενο λεπτό ήταν η σειρά τοθ Πατσέκο να πει όχι σε σουτ του Πόρο.

Η Αλαβές μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 50ο λεπτό ο Μπαστόν με όμορφο γύρισμα από κοντά έκανε το 1-1. Στο 64’ το σουτ του Μπόρχα Γκαρσία κόντραρε και πέρασε έξω, ενώ στο 70’ ο Μπόνο είπε όχι σε κεφαλιά του Καλέρι. Στο 74’ το σουτ του Στουάνι πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 86’ ο Λοσάνο από ιδανικό σημείο, έκανε τραγικό τελείωμα.

ΤΖΙΡΟΝΑ: Μπόνο, Αλκαλά, Εσπινόσα, Γκαρσία, Χουάνπε, Πόρτου (83’ Λοσάνο), Γκρανέγ (73’ Αλέιξ Γκαρσία), Πονς, Πόρο, Ντάγκλας Λουίζ (60’ Βαλέρι) Στουάνι

ΑΛΑΒΕΣ: Πατσέκο, Λαγουάρδια, Ναβάρο, Μαριπάν, Ντουάρτε, Πίνα, Μανού Γκαρσία, Μπουργκί (90+2' Mαρτίν), Σομπρίνο (79’ Μπράσανατς), Μπαστόν (89’ Γκουϊντετί), Καλέρι