ΣΟΎΠΕΡ ΛΊΓΚΑ 16Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΦΗ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-1

ΓΗΠΕΔΟ: Γεντί Κουλέ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ : Κομίνης

Ο Πανιώνιος άρπαξε την ισοπαλία με 1-1 στην Κρήτη από τον καλύτερο ΟΦΗ στο πρώτο ματς της χρονιάς.

Ο ΟΦΗ ηλεγχε το ματς από το πρωτο λεπτό. Ασύνδετο ματς από τους παίκτες του Πανιώνιου. ΟΦΗ χτύπησε τη δεξιά μεριά του Πανιωνίου με τον Κουτσιανικούλη, σε δύο-τρεις περιπτώσεις στο πρώτο δεκάλεπτο. Και στο 8' είχε τη μεγάλη ευκαιρία για γκολ με το βολέ του Ντίνα. Στο 27' έγινε το 1-0. Ο Πλατέλλας βρέθηκε σε θέση φορ και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο 40' ο Ντίνας έκανε ακόμα μια επέλαση από τα πλάγια αλλά το σουτ που επιχείρισε έφυγε ψηλά άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ δεν τελείωσε το ματς ούτε στο 55' με το σουτ του Πλατέλλα αλλα ουτε με την στιγμή του Γιαννούλη δέκα λεπτά μετά. Και το πλήρωσε με την ισοφάριση στο 80'.

Ο Παπαγεωργίου βρήκε πολύ χώρο για να βγάλει τη σέντρα, και ο Καμαρά με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-1. Και μάλιστα στις καθυστερήσεις ο Ντομίνγκεζ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να κάνει την ανατροπή.

ΟΦΗ: Στρέζος, Νάστος, Ντίνας(73' Κυριακίδης) Κουτσιανικούλης, Βουό, Πλατέλλας, Μιχόγεβιτς, Γιαννούλης, Παπάζογλου, Μπράουν, Ποτουρίδης

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κότνικ, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Ντομίνγκεζ, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Σιντί Αλί, Οικονομίδης, Τσιλούλης(72' Καμαρά) , Ντουρμισάι, Κότσιτς(55' Σπιριντόνοβιτς)