Απίστευτη κατάρα για τη Βιγιαρεάλ! (VIDEO)

Το «κίτρινο υποβρύχιο» έχασε με 2-1 από τη Χετάφε και βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας. Τρία δοκάρια και χαμένο πέναλτι στις καθυστερήσεις για τη Βιγιαρεάλ!

LA LIGA-19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ-ΧΕΤΑΦΕ: 1-2

Γήπεδο: Estadio de la Cerámica

Όσο πάνε και δυσκολεύουν τα πράγματα για τη Βιγιαρεάλ. Η ομάδα του Λουίς Γκαρσία διαθέτει πολύ αξιόλογο ρόστερ, παίζει καλή μπάλα αλλά τα αποτελέσματα δεν έρχονται και τα περιθώρια στενεύουν. Το «κίτρινο υποβρύχιο» έχασε με 2-1 από τη Χετάφε και σε συνδυασμό με την άνοδο της Ράγιο, έμεινε στην προτελευταία θέση, ενώ αν η Μπιλμπάο κερδίσει αύριο τότε θα ξεφύγει με 5 βαθμούς!

Στο 12ο λεπτό ο Ασένχο είπε όχι εντυπωσιακά σε σουτ του Μολίνα μέσα από την περιοχή, ενώ στο 32’ ήταν η σειρά του Σορία να σταματήσει δύσκολα την κεφαλιά του Μόρι. Μάλιστα στο 42’ ο κίπερ της Χετάφε έπεσε και απομάκρυνε εντυπωσιακά και το σουτ του Σάντι Καθόρλα.

ΗΧετάφε μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 51’ άνοιξε το σκορ με όμορφο σουτ του Μολίνα εκτός περιοχής. Στο 58’ ο Σορία είπε όχι σε δυνατό σουτ του Μορένο και στο 63’ πραγματοποίησε απίστευτη επέμβαση σε πλασέ του Κάσερες εξ επαφής και στο 76’ ο Μπάκα σέντραρε από αριστερά και ο Καμπρέρα με προβολή πέτυχε αυτογκόλ για το 1-1. Όμως στο 89’ ο Άνχελ έκανε μαγική ενέργεια και με φοβερή λόμπα έγραψε το 1-2.

Με τη σέντρα η Βιγιαρεάλ έχασε απίθανη τριπλή ευκαιρία. Οι κεφαλιές των Μόρι και Εκαμπί σταμάτησαν στο δοκάρι και η νέα κεφαλιά του Μπάκα κόπηκε στη γραμμή. Από το κόρνερ ο Εκαμπί πήρε νέα κεφαλιά που σταμάτησε ξανά στο δοκάρι και στην εξέλιξη της φάσης η Βιγιαρεάλ κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Άνχελ. Ο Εκαμπί ανέλαβε την εκτέλεση αλλά αστόχησε και «κρέμασε» την ομάδα του.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένχο, Γασπάρ, Κόστα, Ρουίθ, Φούνες Μόρι, Ιμπόρα (70’ Μπάκα), Καθόρλα, Φορνάλς, Τσουκβουέζε, Κάσερες, Ζεράρδ Μορένο

ΧΕΤΑΦΕ: Σορία, Αντούνες, Καμπρέρα, Φουλκιέ (73’ Μπρούνο Γκονζάλεθ), Ντακονάμ, Πορτίγιο, Κριστόφορο (69’ Σάμου Σαιθ), Μακσίμοβιτς, Αραμπάρι, Μάτα, Μολίνα (86’ Άνχελ)