Στη Football League παρά την ήττα ο Διαγόρας

Ο Διαγόρας ηττήθηκε με 2-1 από την Καλαμάτα, αλλά πήρε το εισιτήριο της ανόδου

Η Καλαμάτα κέρδισε με 2-1 τον Διαγόρα στην παράταση (1-0 η κ.δ.), στο «Σταύρος Παπαδόπουλος», ωστόσο οι Ροδίτες ήταν αυτοί που χάρη στο αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα.

Στο 48΄η Καλαμάτα κατάφερε να ανοίξει το σκορ, χάρη σε τέρμα του Γιόνδη. Το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος του 90λεπτου κάτι που είχε ως αποτέλεσμα το ματς να οδηγηθεί στην παράταση. Στο β' μέρος της παράτασης και πιο συγκεκριμένα στο 114΄ο Μπουρλάκης για λογαριασμό των «κυανέρυθρων» έφερε το ματς στα ίσα με εκτέλεση φάουλ. Στο 119΄το έργο της Καλαμάτας έγινε ακόμα πιο δύσκολο, καθώς ο Ρόνι Κάρλος αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με 9 παίκτες. Παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα, η ομάδα της Πελοποννήσιου κατάφερε να κάνει το 2-1 στο 120΄ με τον Μάρκοβιτς, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρει αυτή την άνοδο, με συνέπεια το υπάρχον σκορ να μείνει ως έχει μέχρι το τέλος του αγώνα...

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιάννης Χριστόπουλος): Κασωτάκης, Τσόπελας (83' Χίλγκεν), Φουάσης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Ζαχαρόπουλος, Πέριτς, Πινδώνης, Γιόνδης, Μίνγκας (67' Κάρλος), Λαθύρης (79' Μάρκοβιτς).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ (Πέτρος Ρουτζιέρης): Σικαλιάς, Βέρτζος, Παγώνης, Ευαγγελιδάκης, Προβατίδης, Μπαξεβάνου, Μεντί, Πινιώτης (57' Ντουαλά), Δήμας (64' Καρπαθάκης), Γεωργίου, Γλυνός (99' Μπουρλάκης).