8 ΣΧΟΛΙΑ

«Λύγισε» στα πέναλτι η ΑΕΚ

Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ ήταν άτυχη στα πέναλτι, όπου ηττήθηκε με 4-3 από τον Παναθηναϊκό και έτσι το Πρωτάθλημα θα κριθεί σε πέμπτο παιχνίδι

Οι τελικοί του Πρωταθλήματος της Futsal Super League θα κριθούν σε πέμπτο παιχνίδι, καθώς η ΑΕΚ ήταν άτυχη στη διαδικασία των πέναλτι. Η Ένωση ηττήθηκε με 4-3 (κανονική διάρκεια και παράταση 0-0 ) από τον Παναθηναϊκό στον τέταρτο τελικό της διοργάνωσης και έτσι την ερχόμενη Κυριακή θα αντιμετωπίσει και πάλι τους «πράσινους» στο κλειστό γήπεδο του Καματερού, με στόχο τη νίκη που θα της δώσει το πρώτο Πρωτάθλημα της ιστορίας της!

Το ματς

Οι ομάδες είχαν καλό ρυθμό και αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα, με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Η ΑΕΚ έχασε αρκετές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ ανταγωνιστική εικόνα έδειχνε και ο Παναθηναϊκός. Η Ένωση είχε... Κέρβερο τον Θεοφίλου κάτω από τα δοκάρια, ωστόσο παρά τις ευκαιρίες της δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα, με το 0-0 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δυο μονομάχων και το παιχνίδι να πηγαίνει στην παράταση.

Εκεί, το ίδιο σκηνικό διατηρήθηκε, όμως τίποτα δεν άλλαξε και τα πέναλτι ήταν μονόδρομος. Στα πέναλτι οι δυο ομάδες είχαν και πάλι ως πρωταγωνιστές τους τερματοφύλακες, ωστόσο η Ένωση τελικά ήταν άτυχη στην κρίσιμη εκτέλεση και τελικά ηττήθηκε με 4-3 με αποτέλεσμα οι τελικοί να κριθούν σε πέμπτο παιχνίδι.

ΑΡΓΥΡΩ ΦΛΟΥΡΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣΧΟΛΙΑ
SAMI32 - 26/5/2019 00:19

Δεν έιχε φέτος κανένα τμήμα της ΑΕΚ τα ..... που χρειάζονται όταν η μπάλα καίει .

Κρίμα εύχομαι το handball και το futsal να φέρει τίτλο .

Toxotis_21 - 25/5/2019 23:36

Κρίμα για τον τερματοφύλακαρα τον τεράστιο Θεοφίλου. Μόνος του σήμερα έπαιζε. Πάρτε το πρωτάθλημα παιδιά. Θέλει περισσότερη ψυχή .. δεν έπρεπε να φτάσει στα πέναλτι..

Μετά το περσινό άστρο και τις χαρές σε μπάλα και μπάσκετ, φέτος μια μαύρη μαυρίλα ... Όπως είπε και ένας φίλος..έτσι επειδή είναι ΑΕΚ..

chatzisribo21 - 25/5/2019 22:38

Αυτό το πρωτάθλημα δεν χάνεται. Κρίμα για τον Θεοφίλου που κατέβασε τα ρολά στην κυριολεξία, να μην πάρουμε το πρωτάθλημα από σήμερα

dim21kpatissia - 25/5/2019 21:33

Τελευταίο πέναλτι, αν το βάλεις παίρνεις τίτλο και το χτυπάει ο καλύτερος σου παίχτης.. ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΝΕΙ ΦΥΣΙΚΑ... Γιατί? Γιατί ΑΕΚ.... Φτου σου πάλι..

aekofron - 25/5/2019 22:33

Πόσο δίκιο ρε dim... Ψυχολογία ρε Θανασαι .Επρεπε η μπάλα να πάρει μαζί και τον βάζελο πορτιέρο,να τρυπήσει δυχτια, να γκρεμίσει τοίχο του κλειστού και να την βρούμε στην Ν.Φ....

dim21kpatissia - 25/5/2019 23:37

Ακριβώς αυτό....

leontas_021 - 25/5/2019 22:20

Κριμα γιατι μπορουσαμε να το σηκωσουμε εκει μεσα, ειδικα στη φαση των τριων πεναλτι για καθε ομαδα που επιασε δυο ο Θεοφιλου. Απο την αλλη μερια στο Καματερο η ΑΕΚ ειναι καθαρο φαβορι και λογω εδρας και γιατι ειναι (εστω λιγο) ανωτερη ομαδα. Λογικα θα παρουν Πρωταθλημα και οι γυναικες στο φουτσαλ που στα πρωτα τρια ματς ειχαν τρεις νικες και γκολ 43-0!

GCT21 - 25/5/2019 21:38