Ρεάλ Μαδρίτης-ΑΠΟΕΛ (3-0), Τότεναμ- Ντόρτμουντ (3-1)

Πόρτο-Μπεσίκτας (1-3), Λειψία-Μονακό (1-1)

Σαχτάρ-Νάπολι (2-1), Φέγενορντ-Μάντσεστερ Σίτι (0-4)

Λίβερπουλ-Σεβίλλη (2-2), Μάριμπορ-Σπαρτάκ Μόσχας (1-1)

2η Κίτρινη Κάρτα

ΤΟΤΕΝΑΜ-ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Με δέκα οι Άγγλοι λόγω αποβολής του Βερτόνχεν

86'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΟΤΟ-ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: 1-3. Μπάμπελ και Νεγρέδο άλλαξαν όμορφα με τον Ολλανδό από το πέναλτι να πλασάρει για το 1-3.

85'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΜΑΡΙΜΠΟΡ-ΣΠΑΡΤΑΚ: 1-1 με όμορφο πλασέ του Μπόχαρ από αριστερά

73'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΕΒΙΛΛΗ: 2-2. Ο Κορέα πήρε όμορφα την μπάλα μετά από πάσα του Μουριέλ και από κοντά πλάσαρε για το 2-2

71'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΣΑΧΤΑΡ-ΝΑΠΟΛΙ: 2-1 με το πέναλτι του Μίλικ

ΜΑΡΙΜΠΟΡ-ΣΠΑΡΤΑΚ: Φωτοβολίδα ευθείας βολής στο Μάριμπορ από τους οπαδούς της Σπαρτάκ πέρασε δίπλα από τον διαιτητή

63'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΛ: ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ-ΣΤΟΟΥΝ: 0-4 με κεφαλιά του Τζον Στόουνς

61'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΡΕΑΛ-ΑΠΟΕΛ: 3-0 με τρομερό ψαλίδι του Ράμος

60'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΜΑΡΙΜΠΟΡ-ΣΠΑΡΤΑΚ: 0-1. Ο Χαντάνοβιτς είπε όχι σε σουτ του Πρόουμς με τον Σαμέντοβ από οντά να κάνει το 0-1 με πλασέ.

60'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΛ: ΤΟΤΕΝΑΜ-ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: 3-1. Ο Έρικσεν έβγαλε για τον Κέιν που με διαγώνιο σουτ από αριστερά νικά τον Μπίρκι

58'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΣΑΧΤΑΡ-ΝΑΠΟΛΙ: 2-0. με κοντινή κεφαλιά του Φερέιρα μετά από κακή έξοδο του Ρέινα

56'
Αλλαγή

ΤΟΤΕΝΑΜ-ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Ομπαμεγιάνγκ με ανύπαρκτο οφσάιντ

Δεν υπήρχε πάντως το πέναλτι καθώς ο Λάγο βρήκε με τον ώμο και όχι με το χέρι

50'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΡΕΑΛ-ΑΠΟΕΛ: 2-0 με πέναλτι του Ρονάλντο

51'
Out

ΜΑΡΙΜΠΟΡ-ΣΠΑΡΤΑΚ: Ο Σαμέντοβ βρέθηκε απέναντι στον Χαντάνοβιτς κι έκανε το πλασέ με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ

46'
Out

ΡΕΑΛ-ΑΠΟΕΛ: Στη γραμμή σταμάτησε η μπάλα μετά από προσπάθεια του Κριστιάνο. Φάνηκε και από το video

46'
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Ημιχρόνου || Έναρξη Ημιχρόνου

ΣΕΝΤΡΑ ΞΑΝΑ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ

Επιστρέφουμε σιγά σιγά στα ματς

Στο ρελαντί ακόμη η Ρεάλ κόντρα στον ΑΠΟΕΛ

Ματσάρα στο Οπόρτο με την Μπεσίκτας να έχει αιφνιδιάσει την Πόρτο

Η Σίτι κάνει πλάκα στη Φέγενορντ στο Ροτερνταμ

To γκολ της Πόρτο έχει μετρήσει ως αυτογκόλ του Τόσιτς.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ

42'
Out

ΔΟΚΑΡΙ: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΕΒΙΛΛΗ: Χαμένο πέναλτι για την Φιρμίνο. Την έστειλε στο δοκάρι

37'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΕΒΙΛΛΗ: 2-1. Ο Σαλάχ έκλεψε από τον Ν'Ζονζί έξω από την περιοχή, γύρισε και σούταρε με την μπαλα να κοντράρει στον Κίερ και να καταλήγει στα δίχτυα του Ρίκο.

34'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΕΙΨΙΑ-ΜΟΝΑΚ: 1-1 με κεφαλιά του Τίλεμανσ από κοντά

32'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΕΙΨΙΑ-ΜΟΝΑΚΟ: 1-0 με τον Φόρζμπεργκ. Ιστορικό γκολ για τη Λειψία. Ο Φόρζμπεργκ μπήκε από αριστερά και με δεξί πλασέ έκανε το 1-0.

28'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΛ: ΠΟΡΤΟ-ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: 1-2 με τον Τοσούν. Τρομερό σουτ του Τούρκου από τα 25 μέτρα

25'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ-ΣΙΤΙ: 0-3. Ο Τζόουνς είπε όχι σε σουτ του Μεντί και στην επαναφορά ο Ζέσους με πλασέ έγραψε το 0-3.

22'
Αλλαγή

ΡΕΑΛ-ΑΠΟΕΛ: Πρόβλημα με τον Κόβασιτς που έφυγε κλαίγοντας από το γήπεδο και μπήκε ο Κρόος

21'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΛ: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΕΒΙΛΛΗ: 1-1. Ο Χέντερσον έβγαλε κάθετα στον Μορένο, εκείνος γύρισε την μπάλα στην περιοχή και ο Φιρμίνο με κοντινό πλασέ έκανε το 1-1

21'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΟΡΤΟ-ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: 1-1. Ο Τέγες εκτέλεσε από αριστερά το κόρνερ, οι Μαρεγκά και Τόσιτς πήγαν στην μπαλα, η οποία κατέληξε στα δίχτυα της Μπεσίκτας για το 1-1

20'
Out

ΔΟΚΑΡΙ: ΠΟΡΤΟ-ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: Στο δοκάρι το σουτ του Όλιβερ Τόρες

15'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΣΑΧΤΑΡ-ΝΑΠΟΛΙ: 1-0. Ο Σρνα έκοψε από δεξιά, ο Φερέιρα πάτησε με όμορφο τακουνάκι στον Τάισον που με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-0.

15'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΤΟΤΕΝΑΜ-ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: 2-1. Ο Κέιν αυτη τη φορά μπήκε από αριστερά και με σουτ έκανε το 2-1. Παρόμοιο γκολ με εκείνο του Σον, Και στα δύο γκολ ευθύνεται ο Παπασταθόπουλος

13'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΟΡΤΟ-ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: 0-1. Ο Κουαρέσμα έβγαλε από δεξιά τη σέντρα και ο Ταλίσκα με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 0-1

12'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΡΕΑΛ-ΑΠΟΕΛ: 1-0 με τον Κριστιάνο. Ο Ίσκο άνοιξε αριστερά στον Μπέιλ, εκείνος σέντραρε και ο Πορτογάλος με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 1-0.

11''
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΤΟΤΕΝΑΜ-ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: 1-1. Ο Γιαρμολένκο άλλαξε με τον Καγκάβα και με πανέμορφο παλσέ έκανε το 1-1

10'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΛ: ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ-ΣΙΤΙ: 0-2 σαν σε προπόνηση. Ο Γουόκερ σέντραρε από δεξιά και ο Αγουέρο με όμορφο πλασέ μέσα από την περιοχή, έκανε το 0-2

10'
Out

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΕΒΙΛΛΗ: Έδιωξε δύσκολα ο Ρίκο μετά από πλασέ στην κίνηση του Μανέ

5'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΕΒΙΛΛΗ: 0-1. Ο Εσκουδέρο σέντραρε από αριστερά, ο Λόβρεν έχασε την μπάλα και ο Μπεν Γεντέρ με κοντινή προβολή έκανε το 0-1

4'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΤΟΤΕΝΑΜ-ΝΟΤΡΤΜΟΥΝΤ: 1-0. Ο Σον 'εκανε όμορφη ενέργεια από αριστερά και με διαγώνιο σουτ έγραψε το 1-0

2'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΛ: ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ-ΣΙΤΙ: 0-1. Ο Νταβίντ Σίλβα έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, ο Στόουνς πήρε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Βιλένα και κατέληξε στα δίχτυα των Ολλανδών για το 0-1

Στα χθεσινά ματς μπήκαν συνολικά 28 γκολ. Μακάρι να δούμε πολλά γκολ και σήμερα

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ

Οι ομάδες βγαίνουν από λεπτό σε λεπτό στους αγωνιστικούς χώρους

Ένα δεκάλεπτο έχει απομείνει για τη σέντρα

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Οριέ, Αλντερβάιρελντ, Σάντσες, Βερτόνχεν, Ντάιερ Ντέιβις, Έρικσεν, Ντεμπελέ, Σον, Κέιν

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Μπίρκι, Πίστσεκ, Παπασταθόπουλος, Τοπράκ, Τόλιαν Σαχίν, Νταούντ, Καγκάβα, Ομπαμεγιάνγκ, Γιαρμολένκο Πούλισιτς

ΜΑΡΙΜΠΟΡ: Χαντάνοβιτς, Κάμπα, Σούλερ, Βρχόβετς, Αχμεντί, Μπαϊντέ, Ταβάρες, Μίλετς, Ραΐσεβιτς, Βίλερ, Μπόχαρ

ΣΠΑΡΤΑΚ: Ρεμπρόβ, Γκλουσάκοβ, Πρόουμς, Φερνάντο, Αντριάνο, Μποκέτι, Κομπάροβ, Ντζίκια, Κουτέποβ, Πάσαλιτς, Εστσένκο.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Κάριους Ματίπ, Μορένο, Λόβρεν, Χέντερσον, Γκόμες, Βαϊνάλντουμ, Φιρμίνο, Σαλάχ, Τσαν, Μανέ

ΣΕΒΙΛΛΗ: Ρίκο, Κίερ, Μπανέγα, Μπεν Γεντέρ, Κορέα, Πισάρο, Ν’Ζονζί, Νάβας, Εσκουδέρο, Παρέχα, Μερκάδο

ΡΕΑΛ: Νάβας, Καρβαχάλ, Ράμος, Μαρσέλο, Νάτσο, Μόντριτς, Κασεμίρο, Κόβασιτς, Μπέιλ, Ρονάλντο, Ίσκο

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Λάγο, Ρουέδα, Εμπεσίλιο, Βινίσιους, Ντε Καμάργκο, Μοράις, Σαλάι, Βούρος, Αλωνεύτης, Καρλάο

ΠΟΡΤΟ: Κασίγιας, Μαρκάνο, Τόρες, Μπραχίμι, Μαρεγκά, Τέγες, Κορόνα, Ρικάρντο, Σοάρες, Φελίπε, Ντανίλο

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: Φάμπρι, Πέπε, Αντριάνο, Τόσιτς, Μπάμπελ, Κουαρέσμα, Ταλίσκα, Χάτσινσον, Τοσούν, Ερκίν, Οζίακουπ

ΣΑΧΤΑΡ: Πιάτοβ, Ρακίτσκι, Όρντες, Φερέιρα, Στεπανένκο, Φρεντ, Τάισον, Μαρλός, Ισμαϊλί, Σρνα, Μπερνάρντ

ΝΑΠΟΛΙ: Ρέινα, Καγιεχόν, Ντιαβαρά, Αλμπιόλ, Χισάι, Χάμσικ, Ζιελίνσκι, Κουλιμπαλί, Γκουλάμ, Ινσίνιε, Μίλικ

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ: Τζόουνς, Σεντ Γιούστε, Φαν ντερ Χέιντεν, Μποέτιους, Ελ Αχμαντί, Βιλένα, Νέλομ, Μπεργκχάις, Αμραμπάτ, Κράμερ, Μποτένγκιν

ΣΙΤΙ: Έντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Μεντί, Οταμέντι, Φερναντίνιο, Ντε Μπρόινε, Νταβίντ Σίλβα, Μπερνάρντο Σίλβα, Αγουέρο, Ζέσους

ΛΕΙΨΙΑ: Γκουλάστσι, Ορμπάν, Ουπαμεκάνο, Σάμπιτζερ, Πόουλσεν, Φόρζμπεργκ, Βέρνερ, Ιλσάνκερ Κλόστερμαν, Χάλστενμπεργκ, Ντεμ

ΜΟΝΑΚΟ: Μπενάλιο, Φαμπίνιο, Τζέμερσον, Ζόρζε, Μουτίνιο, Τουρέ, Γκλικ, Τίλεμανς, Φαλκάο, Σιντιμπέ, Ντιακαμπί

Σε λίγη ώρα θα έχουμε και τις ενδεκάδες

ΤΟΤΕΝΑΜ-ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ
Γήπεδο: Γουέμπλεϊ

Οι δύο ομάδες κοντραρίστηκαν στη φάση των 16 του Europa League πριν από δύο χρόνια με την Ντόρτμουντ να καθαρίζει την πρόκριση με συνολικό σκορ, 5-1.

Διαιτητής: Τζιανλούκα Ρόκι. Βοηθοί: Ελενίτο ντι Λιμπερατόρε, Μάουρο Τονολίνι. 4ος: Αλμπέρτο Τεγκόνι. Διαιτητλες γραμμών: Λούκα Μπάντι, Μασιμιλιάνο Ιράτι (ΙΤΑ)

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΑΠΟΕΛ
Γήπεδο: Σαντιάγκο Μπερναμπέου

Ρεάλ και ΑΠΟΕΛ αναμετρήθηκαν στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ τη σεζόν 2011-12 με τη Ρεάλ να νικά και στα δύο ματς με συνολικό σκορ 8-2

20 νίκες και δύο ισοπαλίες μετρά σε εντός έδρας ματς από το 2009 η Ρεάλ!

Διαιτητής: Μπενουά Μπαστιέν. Βοηθοί: Χισάμ Ζακρανί, Φρεντερίκ Χάκετ. 4ος: Ζουλιέν Πασελί. Διαιητές γραμμών: Μπενουά Μιγιό, Ζερόμ Μιγκελγκορί (ΓΑΛ)

ΛΕΙΨΙΑ-ΜΟΝΑΚΟ
Γήπεδο: Red Bull Arena

Ευρωπαϊκό ντεμπούτο για τη Λειψία

12η ομάδα από τη Γερμανία η Λειψία, που θα συμμετάσχει σε ομίλους

9-5-4 το ρεκόρ της Μονακό κόντρα σε Γερμανούς

Διαιτητής: Μάικλ Όλιβερ. Βοηθοί: Σίμον Μπένετ, Στιούαρτ Μπαρτ. 4ος: Χάρι Λέναρντ. Διαιτητές γραμμών: Αντρέ Μάρινερ, Ρόμπερτ Μάντλεϊ (ΑΓΓ)

ΠΟΡΤΟ-ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ
Γήπεδο: Ντραγκάο

Πέντε νίκες χωρίς να δεχθεί γκολ για την Πόρτο φέτος

3 νίκες σε 4 ματς κόντρα στην Μπεσίκτας, μετρά η Πόρτο

22η συμμετοχή των «Δράκων» σε ομίλους

Ο Αμπουμπακάρ της Πόρτο, πέρσι αγωνίστηκε στην Μπεσίκτας με τη μορφή δανεισμού

Διαιτητής: Άντονι Τέιλορ. Βοηθοί: Γκάρι Μπέσγουικ, Άνταμ Νουν. 4ος: Κονταντίν Χατζηδάκης. Διαιτητές γραμμών: Κρεγκ Πόουσον, Τζόναθαν Μος (ΑΓΓ)

ΣΑΧΤΑΡ ΝΤ.-ΝΑΠΟΛΙ
Γήπεδο: Oblasny Sport Komplex Metalist

3-0-6 ο απολογισμός της Σαχτάρ σε εντός έδρας ματ κόντρα σε ιταλικές ομάδες ενώ το συνολικό ρεκόρ της είναι, 4-2-12

12η συμμετοχή των Ουκρανών σε φάση ομίλων

Διαιτητής: Φέλιξ Σβάγκερ. Βοηθοί: Θόρστεν Σίφνερ, Μάρκο Ατσμίλερ. 4ος: Ράφαελ Φόλτιν. Διαιτητές γραμμών: Ντάνιελ Σίμπερτ, Σάσα Στέγκεμαν (ΓΕΡ)

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ-ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ
Γήπεδο: Stadion Feijenoord

Για πρώτη φορά μέσα στην 15ετία στους ομίλους η Φέγενορντ

5 νίκες, μία ισοπαλία και 6 ήττες μετρά στην Ολλανδία κόντρα σε αγγλικές ομάδες, η Φέγενορντ

Διαιτητής: Σζίμον Μαρτσίνιακ. Βοηθοί: Πάβελ Σοκολίντσκι, Τόμασζ Λίστκιεβιτζ. 4ος: Ράντοσλαβ Σιέικα. Διαιτητές γραμμών: Πάβελ Ραστσκόβσκι, Τόμαζ Μούσιαλ (ΠΟΛ)

ΜΑΡΙΜΠΟΡ-ΣΠΑΡΤΑΚ ΜΟΣΧΑΣ
Γήπεδο: Ljudski vrt

Πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων

255 λεπτά χωρίς γκολ μετρά η Μάριμπορ

Διαιτητής: Ντενίζ Αϊτέκιν. Βοηθοί: Γκούιντο Κλέβε, Μαρκ Μπορσχ. 4ος: Έντουαρντ Μπέιτινγκερ. Διαιτητές γραμμών: Μπένζαμιν Μπραντ, Μάρκο Φριτζ (ΓΕΡ)

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΕΒΙΛΛΗ
Γήπεδο: Άνφιλντ

Στον τελικό του Europa League αναμετρήθηκαν οι δύο ομάδες τη σεζόν 2015-16 με τη Σεβίλλη να νικά με 3-1 και να σηκώνει την κούπα

Αήττητη για 10 εντός έδρας ματς στην Ευρώπη η Λίβερπουλ

5 νίκες, 6 ισοπαλίες και 5 ήττες έχουν οι «κόκκινοι» στην Αγγλία με ισπανικές ομάδες

Διαιτητής: Ντάνι Μακέλι. Βοηθοί: Μάριο Ντικς, Χάσελ Στεέγκστρ. 4ος: Γιόστ φαν Ζουλιέν. Διαιτητές γραμμών: Κέβιν Μπλομ, Καμπχάις Γιόκεμ (ΟΛΛ)

Ας δούμε ορισμένα στοιχεία των αγώνων

Τέλος, στον 8ο όμιλο, έχουμε τα ματς της Ρεάλ με τον ΑΠΟΕΛ και της Τότεναμ με την Ντόρτμουντ.

Για τον 7ο όμιλο, η Πόρτο υποδέχεται την Μπεσίκτας και η Λειψία τη Μονακό

Στον 6ο όμιλο, η Φέγενορντ κοντράρεται στο Ρότερνταμ με τη Σίτι, ενώ η Σαχτάρ υποδέχεται τη Νάπολι.

Για τον 5ο όμιλο, η Λίβερπουλ υποδέχεται τη Σεβίλλη ενώ η Μάριμπορ φιλοξενεί την Σπαρτάκ Μόσχας.

Καλησπέρα… μαζί θα παρακολουθήσουμε τα 8 αποψινά ματς των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ