ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ-ΝΑΠΟΛΙ: 2-1 με κεφαλιά του Γιούστε μετά από κόρνερ

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΣΑΧΤΑΡ-ΣΙΤΙ: 2-1 με πέναλτι Αγουέρο

Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΕΙΨΙΑ-ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: 1-2 με όμορφο πλασέ του Ταλίσκα από το πέναλτι

88'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΟΡΤΟ-ΜΟΝΑΚΟ: 5-2. Ο Ρικάρντο σέντραρε από δεξιά και ο Σουάρες με κεφαλιά έκανε το 5-2

87'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΕΙΨΙΑ-ΜΠΕΣΙΤΑΣ: 1-1 με τον Κεϊτά να περνά όπιον βρίσκει μπροστά του και να πλασάρειτον Ζενγκίν

85'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΠΑΡΤΑΚ: 7-0. Με κοντινό σουτ του Σαλάχ μετά από όμορφη προσποίηση

83'
Κόκκινη Κάρτα

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ-ΝΑΠΟΛΙ: Αποβλήθηκε ο Βιλένα

82'

ΛΕΙΨΙΑ-ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: Αποβλήθηκε ο Ιλσάνκερ

81'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΡΕΑΛ-ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: 3-2. Φάση διαρκείας στα καρέ των Βεστφαλών, ο Λούκας Βάσκεθ κάνει ωραίο τελείωμα και δίνει προβάδισμα στη βασίλισσα. Νωρίτερα δεν είχε μετρήσει, λανθασμένα, γκολ του Κριστιάνο.

80'
Goal

ΓΚΟΛ: ΤΟΤΕΝΑΜ-ΑΠΟΕΛ: 3-0 με όμορο οσυτ του Ν'Κουντού

78'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΟΡΤΟ-ΜΟΝΑΚΟ: 4-2. Ο Κεϊτά έκανε από αριστερά τη σέντρα και ο Φαλκάο με όμορφη κεφαλιά έκανε το 4-2

76'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΠΑΡΤΑΚ: 6-0. ο Στάριτζ έκανε από δεξιά το γύρισμα, η μπάλα ήρθε πίσω από τον Μανέ που με όμορφο τρόπο έκανε το 6-0

75'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΜΑΡΙΜΠΟΡ-ΣΕΒΙΛΛΗ: 1-1. Ο Γκάνσο έκανε ένα αδύναμο σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε από τον Χαντάνοβιτς κι έτσι ήρθε το 1-1

66'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΟΡΤΟ-ΜΟΝΑΚΟ: 4-1 με όμορφο σουτ του Τέγες εκτός περιοχής

61'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΟΡΤΟ-ΜΟΝΑΚΟ: 3-1 με το πέναλτι του Γκλικ

50'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΠΑΡΤΑΚ: 5-0. Οι παίκτες του Κλο έκρυψαν ξανά την μπάλα και ο Κουτίνιο έκανε από το πέναλτι το σουτ με την μπάλα να κοντράρει και κάπου και να καταλήγει στα δίχτυα της Σπαρτάκ

48'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΡΕΑΛ-ΝΤΟΡΜΤΟΥΝΤ: 2-2. ο Σαχίν πέρασε στον Ομπαμεγιάνγκ που αρχικά πλάσαρε στα πόδια του Νάβας αλλά σε δεύτερο χρόνο τον κέρδισε με όμορφο σκάψιμο

47'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΠΑΡΤΑΚ: 4-0 με φοβερό γυριστό του Μανέ

46'
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Ημιχρόνου || Έναρξη Ημιχρόνου

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ

17 γκολ σε όλα τα ματς και θέλουμε ακόμη 3 για να γίνει η φετινή φάση των ομίλων η πιο παραγωγική όλων των εποχών

ΗΙΧΡΟΝΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ

45'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΟΡΤΟ-ΜΟΝΑΚΟ: 3-0. Ο Αμπουμπακάρ σήκωσε όμορφα για τον Μπραχίμι που από κοντά πλάσαρε για το 3-0

43'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΡΕΑΛ-ΜΠΑΓΕΡΝ: 2-1 Ο Σμέλτσερ έκλεψε και σέντραρε από αριστερά και ο Ομπαμεγιάνγκ με κεφαλιά ψαράκι μείωσε σε 2-1

38'

ΠΟΡΤΟ-ΜΟΝΑΚΟ: Αποβάλλονται οι Γκεζάλ και Φελίπε

37'
Goal

ΓΚΟΛ ΤΟΤΕΝΑΜ-ΑΠΟΕΛ: 2-0. Ο Σον άλλαξε όμορφα με τον Άλι και με σουτ από το πέναλτι έκανε το 2-0

34'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΣΑΧΤΑΡ-ΣΙΤΙ: 2-0. Ο Μαρλός έκανε το γέμισμα, ο Έντερσον βγήκε εκτός περιοχή να προλάβει αλλά ο Ισμαΐλι τσίμπησε την πάλα και πλάσαρε σε κενό τέρμα για το 2-0.

33'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΟΡΤΟ-ΜΟΝΑΚΟ: 2-0. Ο Αμπουμπακάρ έκανε τυις προσποιήσεις στην περιοχή και με όμορφο δεξί σουτ έγραψε το 2-0

33'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ-ΝΑΠΟΛΙ: 1-1. Ο Μπεργκχάις έβγαλε όμορφη σέντρα από δεξιά και ο Γιόργκενσεν με κεφαλιά έκανε το 1-1

25'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΣΑΧΤΑΡ-ΣΙΤΙ: 1-0. Ο Μπερνάρντ βρέθηκε αριστερά στην περιοχή της Σίτι και με φοβερό φαλτσαριστό σουτ με το δεξί, έκανε το 1-0

20'
Goal

ΓΚΟΛ: ΤΟΤΕΝΑΜ-ΑΠΟΕΛ: 1-0. Ο Οριέ σέντραρε από δεξιά, ο Γιορέντε έκανε τρομερό γύρισμα από κοντά και έγραψε το 1-0

19'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΠΑΡΤΑΚ: 3-0. Ο Μανέ σέντραρε από δεξιά, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό της Σπαρτάκ και στρώθηκε στον Φιρμίνο που από κοντά σούταρε για το 3-0

15'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΠΑΡΤΑΚ: 2-0. Οι Μανέ, Σαλάχ και Φιρμίνο έκρυψαν την μπάλα και ο Κουτίνιο με πλασέ από το πέναλτι έκανε το 2-0

12'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΡΕΑΛ-ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ 2-0 με πανέμορφο φαλτσαριστό σουτ από το ύψος της περιοχής

10'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΕΙΨΙΑ-ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: 0-1 με πέναλτι του Νεγρέδο

10'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΜΑΡΙΜΠΟΡ-ΣΕΒΙΛΛΗ: 1-0 με κεφαλιά΄του Ταβάρες

9'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΟΡΤΟ-ΜΟΝΑΚΟ: 1-0 με το κοντινή προβολή του Αμπουμπακάρ μετά από όμορφη πάσα του Μπραχίμι

8'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΡΕΑΛ-ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΥΤ: 1-0 με κοντινό τσίμπημα του Μαγιοράλ

4'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΠΑΡΤΑΚ: 1-0 με το πέναλτι του Κουτίνιο
Το πέναλτι κέςρδισε ο Σαλάχ

2'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ-ΝΑΠΟΛΙ: 0-1. Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Αλμπιόλ πήρε την κεφαλιά και ο Ζιελίνσκι με σουτ από κοντά έγραψε 0-1

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ

Ένα τέταρτο απομένει για τη σέντρα σε όλα τα παιχνίδια

Με πάρα πολλές αλλαγές η Ρεάλ, η Τότεναμ, η Μονακό και η Σίτι

ΠΟΡΤΟ: Σα, Μαρκάνο, Φελίπε, Ερέρα, Ντανίλο, Οτάβιο, Ρικάρντο, Τέγες, Μαρεγκά, Αμπουμπακάρ, Μπραχίμι

ΜΟΝΑΚΟ: Μπενάλιο, Κονγκολό, Τουρέ, Ν’Ντοράμ, Γκλικ, Λόπες, Μεϊτέ, Ντιακαμπί, Καρίγιο, Τζέμερσον, Γκεζάλ

ΤΟΤΕΝΑΜ: Βορμ, Ρόουζ, Σάντσες, Γουίνκς, Οριέ, Φόιθ, Σισοκό, Σον, Ν’Κουντού, Άλι, Γιορέντε

ΑΠΟΕΛ: Ναουζέτ, Λαγο, Ρουέδα, Βινίσιους, Ποτέ, Εμπεσίλιο, Καρλαο, Βούρος, Μοράις, Αλωνεύτης, Ζαχίντ

ΡΕΑΛ: Νάβας, Ράμος, Βαράν, Νάτσο, Ερνάντες, Κασεμίρο, Λούκας Βάσκεθ, Ίσκο, Κόβασιτς, Ρονάλντο, Μαγιοράλ

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Μπίρκι, Σούμποτιτς, Μπάρτρα, Γκερέιρο, Παπασταθόπουλος, Σαχίν, Νταούντ, Καγκάβα, Σμέλτσερ, Πούλισιτς, Ομπαμεγιάνγκ

ΣΑΧΤΑΡ: Πιάτοβ, Μπούτκο, Στεπανένκο, Τάισον, Φρεντ, Μπερνάρντ, Όρντετς, Μαρλός, Φερέιρα, Ισμαΐλι, Ρακίτσκι

ΣΙΤΙ: Έντερσον, Ντανίλο, Φοντέν, Μανγκαλά, Ανταραμπιόγο, Τουρέ, Γκιντογκάν, Σανέ, Μπερνάρντο Σίλβα, Φερναντίνιο, Ζέσους

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Κάριους, Βαϊνάλντουμ, Τσαν, Μανέ, Μορένο, Κλάβαν, Γκόμες, Σαλάχ, Φιρμίνο, Λόβρεν, Κουτίνιο

ΣΠΑΡΤΑΚ: Σελίκοβ, Ζε Λουίς, Τάσκι, Γκλουσάκοβ, Πρόμες, Λουίζ Αντριάνο, Φερνάντο, Μποκέτι, Εστσένκο, Ζόμπνιν, Ντζίκια

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ: Φερμέερ, Μαλάτσια, Τούρνστρα, Αμραμπάτ, Νιούκουπ, Φαν Μπεκ, Γιόργκενσεν, Μποέτιους, Βιλενα, Μπεργκχάις, Τάπια

ΝΑΠΟΛΙ: Ρέινα, Αλμπιόλ, Κουλιμπαλί, Χισάι, Μάτζιο, Άλαν, Ντιαβαρά, Ζιελίνσκι, Καγιεχόν, Μέρτενς, Χάμσικ

ΛΕΙΨΙΑ: Γκουλάστσι, Ορμπάν, Μπρουμά, Κεϊτά, Βέρνερ, Ιλσάνκερ, Κλόστερμαν, Χάλστενμπεργκ, Ογουστέν, Ντέμε, Καμπλ

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: Τόλγκα Ζενγκίν, Μίτροβιτς, Τόσιτς, Νεγρέδο, Οζίακουπ, Πεκτεμέκ, Μεδέλ, Λενς, Ουϊσάλ, Ερκίν, Ταλίσκα

ΜΑΡΙΜΠΟΡ: Χαντάνοβιτς, Βρχόβετς, Σούλερ, Μπιλόνγκ, Κάμπα, Πίχλερ, Μπάντε, Ταβάρες, Μίλετς, Βίλερ, Μπόχαρ

ΣΕΒΙΛΛΗ: Ρίκο, Κίερ, Λενγκλέ, Μερκάδο, Εσκουδέρο, Σαράμπια, Πισάρο, Μπανέγα, Κρον Ντέλι, Κορέα, Μπεν Γεντέρ

ΠΑΜΕ ΣΤΙΣ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΣΠΑΡΤΑΚ ΜΟΣΧΑΣ
Γήπεδο: Άνφιλντ

Η Λίβερπουλ θέλει έναν βαθμό για να προκριθεί, ενώ κατακτά και την πρωτιά του ομίλου με νίκη.

Η Σπαρτάκ θέλει μόνο τη νίκη για να προκριθεί στην επόμενη φάση. Σε διαφορετική περίπτωση θα τερματίσει τρίτη και θα συνεχίσει στο Europa League.

Στον πρώτο γύρο οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στην Ρωσία.

Οι δύο αντίπαλοι έχουν συναντηθεί ξανά στους ομίλους του Champions League το 2002, με την Λίβερπουλ να κερδίζει και τα δύο παιχνίδια κόντρα στην Σπαρτάκ με 5-0 και 1-3 αντίστοιχα.

Η Λίβερπουλ έρχεται από σερί 6-2-0 σε πρωτάθλημα και Ευρώπη.

Ο απολογισμός της Λίβερπουλ στον όμιλο είναι 2-3-0, έχοντας εντός έδρας 1-1-0.

Η Σπαρτάκ έρχεται από σερί 4-1-0 σε πρωτάθλημα και Ευρώπη.

Ο απολογισμός της Σπαρτάκ στον όμιλο είναι 1-3-1, έχοντας εκτός έδρας 0-1-1.

Διαιτητής: Σζίμον Μαρτσίνιακ. Βοηθοί: Πάβελ Σοκολίντσκι, Τόμασζ Λίστκιεβιτζ. 4ος: Ράντοσλαβ Σιέικα. Διαιτητές γραμμών: Τόμασζ Μουσιάλ, Πάβελ Ραστσκόβσκι (ΠΟΛ)

ΜΑΡΙΜΠΟΡ-ΣΕΒΙΛΛΗ
Γήπεδο: Stadion Ljudski vrt

Η Μάριμπορ είχε υποδεχθεί τη Σεβίλλη σε νοκ άουτ φάση του Europa League της σεζόν 2013/14. Τότε, οι Σλοβένοι είχαν πάρει την ισοπαλία από τους Σεβιγιάνους με σκορ 2-2.

0-2-3 με τέρματα 2-15 μετράει στο Champions League η Μάριμπορ.

Εντός έδρας έχει μετράει 0-1-1 με γκολ 1-8.

2-2-1 με τέρματα 11-11 μετράει στο Champions League η Σεβίλλη.

Εκτός έδρας δεν έχει πάρει νίκη (0-1-1, 3-7).

Διαιτητής: Οβίντιου Χάτσεγκαν. Βοηθοί: Οκτάβιαν Σόβρε, Σεμπάστιαν Γκεόργκε. 4ος: Ράντου Γκινγκουλεάκ. Διαιτητές γραμμών: Ιστβάν Κόβακς, Σεμπάστιαν Κολτσέσκου (ΡΟΥ)

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ-ΝΑΠΟΛΙ
Γήπεδο: Stadion Feijenoord

Η αναμέτρηση του πρώτου γύρου, όπου η Νάπολι επιβλήθηκε σχετικά άνετα της Φέγενορντ με 3-1 στο «Σαν Πάολο» είναι και η μοναδική στην ιστορία των δύο ομάδων στο Champions League.

Η Φέγενορντ μετρά μόνο ήττες μέχρι στιγμής στον όμιλο (0-0-5).

Στις 12 διαδοχικές ήττες η Φέγενορντ στο Champions League, αρνητική επίδοση που θέλει να τερματίσει.

Διαιτητής: Μάκλ Όλιβερ. Βοηθοί: Στιούαρτ Μπαρτ, Σίμον Μπένετ. 4ος: Χάρι Λέναρντ. Διαιτητές γραμμών: Αντρέ Μάρινερ, Πολ Τίρνεϊ (ΑΓΓ)

ΣΑΧΤΑΡ ΝΤ.-ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ
Γήπεδο: OSK Metalist Stadion

Η Μάντσεστερ Σίτι έχει προκριθεί ήδη ως πρώτη από τον όμιλο.

Η Σαχτάρ Ντόνετσκ προκρίνεται ως δεύτερη αν δεν ηττηθεί σήμερα ή αν δεν νικήσει η Νάπολι την Φέγενορντ.

Στον πρώτο γύρο η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε με 2-0 της Σαχτάρ.

Οι δύο ομάδες δεν έχουν συναντηθεί ξανά στο παρελθόν.

Η Σαχτάρ έρχεται από σερί 5-0-2 σε πρωτάθλημα και Ευρώπη.

Ο απολογισμός της Σαχτάρ στον όμιλο είναι 3-0-2 με 2-0-0 εντός έδρας.

Η Μάντσεστερ Σίτι έρχεται από σερί 8-0-0 σε πρωτάθλημα και Ευρώπη.

Ο απολογισμός της Μάντσεστερ Σίτι στον όμιλο είναι 5-0-0 με 2-0-0 εκτός έδρας.

Διαιτητής: Μπενουά Μπαστιέν. Βοηθοί: Χισάμ Ζακρανί, Φρέντερικ Χάκετ. 4ος: Ζουλιέν Πασελί. Διαιτητές γραμμών: Μπανουά Μιγιό, Ζερόμ Μιγκελγκορί (ΓΑΛ)

ΠΟΡΤΟ-ΜΟΝΑΚΟ
Γήπεδο: Ντραγκάο

Τρεις φορές έχουν αναμετρηθεί στο πρόσφατο παρελθόν οι δύο ομάδες και τα τρία ματς έχουν λήξει με σκορ 3-0. Σε όλες κέρδισε η Πόρτο, τόσο εντός έδρας, όσο εκτός.

Η Πόρτο διαθέτει την καλύτερη επιθετική επίδοση του ομίλου, με 10 γκολ ενεργητικό.

Χωρίς νίκη η Μονακό στο Champions League στην φάση των ομίλων (0-2-3).

Η Μονακό έχει την χειρότερη άμυνα στον όμιλο, καθώς έχει δεχθεί 11 τέρματα σε πέντε αγώνες.

Διαιτητής: Γιόνας Έρικσον. Βοηθοί: Ματίας Κλασένιους, Ντάνιελ Βίρνμαρκ. 4ος: Μεχμέτ Κούλουμ. Διαιτητές γραμμών: Στέφαν Γιχάνεσον, Αντρέας Έκμπεργκ (ΣΟΥ)

ΛΕΙΨΙΑ-ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ
Γήπεδο: RB Arena

Πέρα από το ματς του πρώτου γύρου, οι δύο ομάδες δεν έχουν τεθεί αντιμέτωπες ξανά σε επίσημο, είτε σε φιλικό αγώνα.

2-1-2 με τέρματα 9-9 μετράει στο Champions League η Λειψία.

Εντός έδρας είναι αήττητη (1-1-0, 4-3).

3-2-0 με τέρματα 9-4 μετράει στο Champions League η Μπεσίκτας.

Εκτός έδρας μετράει μόνο νίκες (2-0-0, 5-2).

Διαιτητής: Βίκτορ Κασάι. Βοηθοί: Γκιόργκι Ρινγκ, Βέντσελ Τοθ. 4ος: Μπάλασζ Μπουζάς. Διαιτητές γραμμών: Ταμάς Μπογκνάρ, Σάντορ Σζάμπο (ΟΥΓ)

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΜΠ.ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ
Γήπεδο: Σαντιάγκο Μπερναμπέου

Αήττητη είναι η Ρεάλ Μαδρίτης στις εντός έδρας αναμετρήσεις της με αντίπαλο την Ντόρτμουντ. Οι γηπεδούχοι μετρούν 3-2-0 με τέρματα 11-5 σε 5 αναμετρήσεις για το Champions League.

3-1-1 με τέρματα 14-5 μετράει στο Champions League η Ρεάλ.

Εντός έδρας είναι αήττητη (1-1-0, 4-1).

0-2-3 με τέρματα 5-10 μετράει στο Champions League η Ντόρτμουντ.

Εκτός έδρας έχει πάρει 1 βαθμό (0-1-1, 2-4).

Διαιτητής: Πάβελ Κρίλοβετς. Βοηθοί: Ρόμαν Σλίσκο, Ίβο Νάντβορνικ. 4ος: Μάρτιν Βίλτσεκ. Διαιτητές γραμμών: Πετρ Αρντελεάνου, Κάρελ Χρούμπες (ΤΣΕ)

ΤΟΤΕΝΑΜ-ΑΠΟΕΛ
Γήπεδο: Γουέμπλεϊ

Η Τότεναμ έχει προκριθεί ως πρώτη από τον όμιλο και είναι αδιάφορη.

Ο ΑΠΟΕΛ θέλει καλύτερο αποτέλεσμα από αυτό της Ντόρτμουντ για να προκριθεί ως τρίτος στο Europa League.

Στον πρώτο γύρο η Τότεναμ επικράτησε με 0-3 του ΑΠΟΕΛ στην Κύπρο.

Η Τότεναμ έρχεται από σερί 1-2-2 σε πρωτάθλημα και Ευρώπη.

Ο απολογισμός της Τότεναμ στον όμιλο είναι 4-1-0 με 2-0-0 εντός έδρας.

Ο ΑΠΟΕΛ έρχεται από σερί 5-0-1 σε πρωτάθλημα και Ευρώπη.

Ο απολογισμός του ΑΠΟΕΛ στον όμιλο είναι 0-2-3 με 0-1-1 εκτός έδρας.

Διαιτητής: Σλάβκο Βίνσιτς. Βοηθοί: Τόμαζ Κλάσνικ, Αντράζ Κόβατσιτς. 4ος: Γκρέγκα Κορντέζ. Διαιτητές γραμμών: Ράντε Ομπρένοβιτς, Ρομπέρτο Πόνις (ΣΛΒ)

Ας δούμε τα στοιχεία των αγώνων

Τέλος στον 8ο όμιλο, όλα έχουν κριθεί εκτός από την 3η θέση. Η Τότεναμ έχει καθαρίσει την πρωτιά και υποδέχεται τον ΑΠΟΕΛ ενώ η Ρεάλ είναι οριστικά 2η και φιλοξενεί την Ντόρτμουντ. Ο ΑΠΟΕΛ για να βγεις 3ος, θέλει καλύτερο αποτέλεσμα από τους Βεστφαλούς

Για τον 7ο όμιλο η Μπεσίκτας που έχει καθαρίσει την πρωτιά παίζει στην έδρα της Λειψίας που καίγεται για νίκη, ενώ η Πόρτο υποδέχεται την επίσης αδιάφορη Μονακό και θέλει κι εκείνη το τρίποντο

Στον 6ο όμιλο η Σαχτάρ υποδέχεται την αδιάφορη Σίτι και θέλει έστω την ισοπαλία για να περάσει ενώ η Νάπολι παίζει μέσα στην έδρα της αδιάφορης Φέγενορντ και με νίκη και ήττα της Σαχτάρ περνά.

Για τον 5ο όμιλο η Λίβερπουλ υποδέχεται τη Σπαρτάκ και θέλει νίκη για να κλειδώσει την πρωτιά, ενώ οι Ρώσοι ελπίζουν ακόμη σε πρόκριση και με δική τους νίκη περνούν. Στο άλλο ματς η Σεβίλλη ταξιδεύει στη Σλοβενία για να αντιμετωπίσει την αδιάφορη Μάριμπορ με σκοπό τη νίκη και την πρόκριση

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τα αποψινά ματς για την 6η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ