Με δέκα η Ατλέτικο. 2η κιτρινη στον Τόμας Παρτέι

Έκανε και μια χειρονομία στην κερκίδα ο Μπέιλ

74'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-3. Ο Μπέιλ πήρε στο κέντρο έδωσε στον Μόντριτς και ο Κροάτης του ξαναπέρασε την μπάλα υπέροχα και ο Ουαλός με συρτό σουτ από αριστερά έκανε το 1-3.

72'
Κίτρινη Κάρτα

Κίτρινη και στον Σαούλ......

71'
Αλλαγή

Ο Κάλινιτς αντί του Μοράτα

69'

Κίτρινη και στον Μοράτα

Άκουσε το VAR και δεν το έδωσε. Δεν υπήρχε κάτι

Χαμηλά ίσως έχει βρει τον Μοράτα ο Κασεμίρο

Ζητούν πέναλτι στην Ατλέτικο για πέσιμο του Μοράτα

Σκλήρυνε το ματς

66'

Κιτρινίστηκε και ο Μόντριτς

65'
Αλλαγή

Ρόδρι αντί Κορέα

64'

΄Στον Ρεγκιλόν τώρα η κάρτα

62'

Στον Παρτέι για δολοφονικό μαρκάρισμα στον Ρεγκιλόν. Γλιτώνει την κόκκινη ο άσος της Ατλέτικο

61'
Out

Ο Χιμένες έπιασε φοβερό σουτ από δεξιά αλλά ο Κουρτουά έδιωξε εντυπωσιακά

59'
Αλλαγή

Βιτόλο αντί Λεμάρ

58'

Κίτρινη στον Ερνάντες για γερή κλωτσιά στον Καρβαχάλ. Τον σήκωσε στον αέρα

57'
Αλλαγή

Μπέιλ αντί του Βινίσιους

Πρέπει να ήταν εκτεθειμένος ο Μοράτα

ΤΟ ΑΚΥΡΩΣΕ!!!!

54'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΛ: Ο Χιμένες έβγαλε μπαλιά 50 μέτρων, ο Μοράτα έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Ρεάλ και με λόμπα νίκησε τον Κουρτουά για το 2-2.... ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΣΕ VAR

52'
Out

Ο Μοράτα έστρωσε έξω στον Γκριζμάν, με τον Γάλλο να κάνει με τη μία το σουτ και να στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ

47'
Out

Ο Γκριζμάν άνοιξε αριστερά στον Μοράτα, αλλά ο Ισπανός από καλή θέση, αστόχησε απελπιστικά

46'

ΣΕΝΤΡΑ ΞΑΝΑ ΣΤΟ METROPOLITANO

Μπορεί να χαρακτηριστεί και ντέρμπι του VAR καθώς χρησιμοποιήθηκε και στα τρία γκολ

HMIXΡΟΝΟ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

43'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-2 με τον Ράμος

ΠΕΝΑΛΤΙ

Και πάμε σε VAR

Εντελώς οριακή η φάση καθώς υπάρχει αναμφίβολα η ανατροπή αλλά δεν φαίνεται αν είναι μέσα η έξω

40'
Αλλαγή

ΠΕΝΑΛΤΙ. Ο Χιμένες ανατρέπει τον Βινίσιους στα όρια της περιοχής και ο ρέφερι δίνει το πέναλτι

37'

Εύκολα ο Όμπλακ το πλασέ ου Κρόος

33'

Μετά από κόρνερ του Παρτέι, ο Γκριζμάν πετυχαίνει με το καλάμι την μπάλα και αστοχεί από κοντά.

Ο Κορέα δημιουργεί συνεχώς κινδύνους για την άμυνα της Ρεάλ

29'
Out

Αρκετά πάνω απ' τα δοκάρια του Κουρτουά, το σουτ του Κορέα

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

Περιμένουμε το VAR γιατί το γκολ είναι οριακό ενώ ίσως υπάρχει και φάουλ του Κορέα στον Βινίσιους

25'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-1 η Ατλέτικο. Ο Κορέα έκλεψε από τον Βινίσιους, έδωσε κάθετα στο Γκριζμάν που με φοβερό πλασέ κάτω από τα πόδια του Κουρτουά έκανε το 1-1

Εκνευρισμένη όλη η Ατλέτικο μετά το γκολ της Ρεάλ

24'

Στον Γκριζμάν που έκανε σκληρό φάουλ στον Κασεμίρο

22'

Στον Βάσκεθ για φάουλ στον Ερνάντες

Η Ρεάλ για δεύτερο σερί ντέρμπι (όπως στο Καμπ Νου), πατά καλύτερα στα πρώτα λεπτά βρίσκει γκολ νωρίς

Παρατηρήσεις του ρέφερι σε Τσόλο Σιμεόνε και Μπούργος

20'
Out

Τεράστια ευκαιρία. Ο Βινίσιους από αριστερά έβγαλε μαγική σέντρα με το εξωτερικό, αλλά ο Βάσκεθ όντας μόνος τους στην περιοχή, έκανε κακό σουτ

Πρώτο γκολ της Ρεάλ στο Wanda Metropolitano

16'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 0-1 η Ρεάλ. Μετά από εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, ο Ράμος πήρε την κεφαλιά και ο Κασεμίρο με φοβερό γυριστό άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ

11'

Πρώτη φορά πατά περιοχή της Ατλέτικο η Ρεάλ, αλλά η κεφαλιά του Μόντριτς δεν ήταν ούτε προς το τέρμα, αλλά ούτε προς τον Μπενζεμά κι έτσι έφυγε άουτ

10'
Out

Ο Παρτέι πάτησε περιοχή από αριστερά, έκανε και το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια της Ρεάλ